Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Nisan 2018

Erzurum Nüfusu

Erzurum TÜİK Son nüfusu sayımına göre toplam nüfusu ne kadar … 2017 2018 yılı Erzurum nüfusu açıklandı. Aşağıdan Toplam Erzurum nüfusu kaç ve Erzurum hakkında bilgilere göz atabilirsiniz.

Erzurum İli Hakkında Bilgi ve Şehrin Nüfusu

Erzurum Nüfusu : : 778.195

erzurum

Kuzey bölgeleri Doğu Karadeniz bölgesinde olmasına rağmen büyük bölümü Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan yüzölçümünün büyüklüğü bakımından Türkiye’nin 4. ilidir.

İl genelinde halk tarım ve hayvancılıkla geçinir. Son yıllarda büyük yatırımların yapılması ile birlikte kış turizmi bakımından da gelişmeye başlamıştır. Kış aylarının çok soğuk geçmesi bölgede sanayinin gelişmesine engel olmuştur. Ayrıca ormancılık da bölgenin önde gelen geçim kaynaklarındandır.

Karasal iklime sahip olan Erzurum’da kışlar çok çetin geçerken kar, yılın 70 gün yerden kalkmaz. Güneş ışınlarını en fazla alan illerimizden olmasına rağmen kar sebebiyle ışınlar tekrar uzaya geri döner. Erzurum bu sebeple en soğuk illerimizdendir. Kışın hava sıcaklığı -38 dereceyi görür. yazın ölçülen en yüksek sıcaklık ise + 35 derecedir.

Türkiye’nin en önde gelen kış turizmi merkezlerinden biri olan Erzurum, aynı zamanda Universiade 2011 kış sporlarının yapıldığı şehrimizdir.

Erzurum Toplam Nüfusu: 778.195

Erzurum Nüfusu 2017 2018 ve Erzurum Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Cheap Michael Kors dedi ki:

    c

  2. OyuNLogMC dedi ki:

    helal la :D sizin sayenızde odevlerı yapıom

Yorum Yaz

e okul