Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı

Endüstriyel otomasyon programının amacı güncel üretim teknolojileri, talaşlı makine üretimi sanayi sektöründe çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Endüstriyel otomasyon programında matematik, bilgisayar, teknolojinin bilimsel ilkeleri, mühendislik bilimi, teknik resim, bilgisayar destekli desen, CNC makineleri, mekanik, makine ve üretim analizi, materyel teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır. Bu programda dersler İngilizce’dir.

Gereken Nitelikler

Endüstriyel otomasyon programında okumak isteyenlerin fen bilimlerine ve özellikle fiziğe ilgili ve bu alanda başarılı, mekanik yeteneğe sahip, gözlerini ve ellerini uyumla çalıştırabilen, başkaları ile işbirliği halinde çalışabilen, dikkatli kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Endüstriyel otomasyon programını bitirenlere “Endüstriyel Otomasyon Teknikeri” unvanı verilir. Endüstriyel otomasyon teknikerleri talaşlı makine üretimi yapan fabrikalarda mühendis ile teknisyen ve işçiler arasındaki ilişkiyi sağlayan eleman olup mühendis tarafından hazırlanan üretim planının uygulanmasın sağlar; üretilen ürünün kalitesini kontrol eder; işçi ve teknisyenlerin çalışmalarını denetler, bilgisayarlı sayısal denetimli tezgâhlar için program hazırlar; bilgisayar destekli teknik resim yapar.

Çalışma Alanları

Endüstriyel otomasyon teknikerleri özel sektörde küçük ölçekli talaşlı işletmelerde kalite ve işletme müdürü, büyük ve orta ölçekli işletmelerin üretim müdürlüklerinde mühendis yardımcısı olarak görev yaparlar. Endüstriyel otomasyon teknikerleri daha çok endüstrinin geliştiği bölgelerde iş bulma olanağına sahiptir.

Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Nedir, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Ne İş Yapar, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Maaşları, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi İş İmkanları, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi İş Çalışma Alanları, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Mesleği Hakkında Bilgiler, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Bölümünün Geleceği, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Bölümü Tercih Edilir mi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Tanıtımı, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Mezunları Ne İş Yaparlar , Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi İş Bulma Durumu

> Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

14 yorum

 1. Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Bölümü anadolu teknik okuyorum (atp) tavsiye ediyorum iş olanagı fazla olan bolumdur
  eğer robotlara merakınız varsa bir bakın derim…

 2. beyler bu bölümü şuanda okuyorum 10 numara bir bölüm iş bulmada bir numara bir bölüm gelmenizi tavsiye ederim otomosyon mühendisi olursa ayda 5 6 milyar para alırsın çok avantajlı bir bölüm

 3. Asgari ücretli köle yetiştiren bölümlerden birisi.
  Ücretiniz en iyi ihtimal asgarinin 200 lira fazlası olur.
  Her türlü 3 kuruşluk köle olursunuz.
  Meslek lisesi ve Myo okumayın.
  Meslek lisesi ve myo pişmanlıktır.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.