3:39 am - Cuma Mart 31, 2017

Empati İle İlgili Kompozisyon

Cuma, 16 Eylül 2016, 21:52 | Güncel | 1 Yorum

Herhangi bir durumda ya da meydana gelen bir olayda o olayı yaşayan kişinin yerine geçebilme, o kişinin yerinde kendini düşünebilme sanatına empati adı verilir. Sizlere empati ile ilgili kompozisyon yazarak  daha iyi açıklamaya çalışacağız.

Her insan hayatında bir çok olay yaşar başka bir deyişle hayat herkese farklı güler ve farklı durumlarla karşı karşıya bırakır. Böyle durumlarda önemli olan; zor durumda olan zor olaylardan geçen kişilerin yerine kendimizi koymak ve o kişiler gibi düşünerek o kişileri anlamaktadır. Empati denilen olay da budur aslında. Kişi karşısındaki insanı anlamalı ve gerekirse o şartlara uygun olarak o kişiye destek olmalıdır.

Bir kişinin yerine kendimizi koyup onun penceresinden olaylara bakamıyorsak aslında empati kuramıyoruz demektir. Çünkü empati denilen olgu, o kişinin penceresinden olayları görebilmek ve yorumlayabilmek demektir.

Kısacası; insanlar başkalarına bir kötülük yapacaklarında ya da herhangi bir söz söyleyeceklerinde önce kendilerini o kişinin yerine koymalıdır ve ne düşüneceğini, kendini nasıl hissedeceğini kestirebilmelidir.

Empati İle İlgili Kompozisyon Kısa Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Empati İle İlgili Kompozisyon"

  1. Sanem dedi ki:

    Peki empati nasıl kurulur bilen var mı öğretmen soracak bana?

Yorum Yazın