Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Şubat 2018

Elektrik Enerjisi Kullanılarak Yapılanlara Örnekler Veriniz.

Bu yazımızda elektrik enerjisi kullanılarak yapılanlara örnekler veriniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Elektrik enerjisi, durgun enerjiden hareket enerjisine geçmeyle elde edilmektedir. Potansiyel enerjinin kinetik enerjiye dönüşmesi, ısı ve ışık enerjisinin elektrik enerjisine dönüşmesi elektriğin üretilmesine yarar. Elektrik iletken kablolarla taşınmaktadır. İletkenler sayesinde ana hatlardan şehir hatlarına kadar gelmektedir.

Elektrik enerjisi kullanılarak yapılanlar, beyaz eşyaların çalışması, teknolojik cihazların çalışması, şarj edilebilir cihazların çalışması, elektrikli araçların ve taşıtların çalışması şeklindedir. Elektrik enerjisi sayesinde ısınma, aydınlanma gibi faaliyetler de gerçekleştirilmektedir. Elektrik en önemli ihtiyaçlardan biridir. Elektrik enerjisinin doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Ülkemiz enerji bakımından dışa bağımlı olduğu için elektrik enerjisinde tasarruf etmek de önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. şirin dedi ki:

    Elektrik enerji kullanarak pek çok şey yapılır. Yani şimdiki teknolojik aletlerinin hepsini kullanmamız için elektrik enerjisine gerek duyarız. Sanayide, teknolojide, bilimsel faaliyetlerinde kullanılır.

Yorum Yaz