Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Nisan 2018

Ekonomik Faaliyetler Nedir

Ekonomik faaliyet nedir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Sermaye, emek ve hammaddenin bir bütün haline getirilerek anlamlandırılması durumuna ekonomik faaliyet adı verilmektedir.

Bir vatandaşın bir işe girerek para kazanıp ekonomik gücünü eline almasına ve böylece hayatını devam ettirebilmesine Bireysel Anlamda Ekonomik Faaliyet adı verilmektedir.

Bir kurum ya da kuruluşun sermaye, emek ve hammadde oluşturarak gelir sağlaması ve üretim yapmasına Kurumsal Alanda Ekonomik Faaliyet adı verilir.

Devletin, yönetmekte olduğu halkın refahını yükseltmek amacıyla ve vatandaşların geçimin sağlamak amacıyla ülkesinde üretim yapması ve yaptırması ve bu aşamada üretimin rahat bir dolaşım sağlayabilmesi için yaptığı tüm faaliyetlere Devlet Anlamında Ekonomik Faaliyetler adı verilmektedir.

Ayrıca genel olarak yapılan ekonomik faaliyetler arasına; turizm, tarım, hayvancılık, sanayi, ticaret, madencilik, ormancılık, ulaşım ve hizmet sektörü gibi uğraşlar da girmektedir. Yani kişiler bu uğraşlar sayesinde de ekonomik faaliyetler gerçekleştirebilirler.

Ekonomik Faaliyetler Nedir Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sema dedi ki:

    elinize sağlık ekonomik faaliyet nedir kısaca bilgi verdiğiniz için teşekkürler. :) 100 aldım öğretmenden.

Yorum Yaz

e okul