Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Mayıs 2017

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş Sayfası MEB

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş Sayfası MEB

TEOG sonuçları 2016 aynı zamanda e-okul üzerinden de öğrenilebilecek. E-okul veli bilgilendirme sistemine giriş için bu sayfayı kullanabilirsiniz.

Karnelerin dağıtılmasına kısa bir süre kala yoğunluktan dolayı Milli Eğitim Bakanlığının sistemi zaman zaman kesintiye uğruyor. Ancak öğrencilerin ve velilerin endişe etmesine gerek yok. Zira bu kesintiler kısa süreli olmaktadır. E-okul hataları şu günlerdeki yoğun not girişlerinden kaynaklanıyor.  Bilinmesi gerekir ki, e okul veli bilgilendirme sistemine yapılacak not girişleri gereği sistem bu sıralar kilitlenebilir. Öğretmenlerin daha hızlı bir şekilde e-okula not girişi yapabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ara ara e okul veli bilgilendirme sistemi girişleri kesintiye uğratabilir. Böyle durumlarda öğrencilerin sabırlı olması, sistemin tekrar açılmasını beklemesi gerekir. Şimdi e okul giriş kısmı kesintiye uğrasa da bu kesinlikle uzun süreli olmayacaktır. Çok kısa süre içerisinde tekrar aktif hale gelecektir. Bizler kesinti olması durumunda bu sayfadan gerekli resmi duyuruları yapacağız. Altta verdiğimiz linke tıklayarak e okul girişi yapabilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş İçin Tıklayın

E Okul’da Neler Öğrenebilirsiniz

Öğrenciler ve veliler Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir servis olan e-okuldan öğrenciye ait olan not bilgileri, sınav(yazılı) tarihleri, devamsızlık bilgileri, sınav sonuçları gibi bilgileri diledikleri an öğrenebilirler.

E Okul Girişi Nasıl Yapılır

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapabilmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayarak bağlantıyı açın. Açılan sayfada size sorulan öğrenci T.C Kimlik Numarası ve Öğrenci Numarası girerek, ikinci aşamaya geçin. İkinci sayfada size öğrenciye ait bazı kimlik bilgiler istenecektir. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu yer, aile sıra numarası, kimlik cilt No’su ya da doğum yeri gibi bilgiler istenecektir. Bunları girip son olarak altta verilmiş olan fotoğraflardan öğrencinin kendisine ait olan fotoğrafı seçerek giriş yapıyoruz. İkinci aşamanın olmasının sebebi tamamen güvenlik amaçlıdır.

Sizler de E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. seda dedi ki:

  Bu nasil ya girmiyo

 2. oğuz kaan dedi ki:

  malatyaya tabletler ne zaman geliyor

 3. eylül dedi ki:

  Bn 5 aldim davranışları hepsi çok ii biz de yln yok hem tabletten giriliyo bn tabletten giriom su an

 4. yusuf dedi ki:

  Arkadaslar ben siktirname aldim o nolcak:D

 5. şevval dedi ki:

  bana göre eokul ii oluo ama bizim eve babam intarnet almıo çünkü ders çalışmam diye ben kuzenlerimden giriyorum faceye e okula genellikle girmiyorum ama olsun ben 1 dönem takdiri 2 veya3 puanla kaybettim 2 dönemde 6 veya 8 puanla kaybettim ben 5 e gidiyorum yani 2 dönemde teşekkür aldım 2. dönem 1. dönemden se daha düşük oldu notlarım benim annemler umreye gitti onuda belirtiyim dedim TEŞEKKÜR EDERİM

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları anneler günü mesajları