Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir Kompozisyon

Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir Ne Demektir, Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir Kompozisyon

İnsan hayatı boyunca yeni bilgiler edinmeye çalışır, gerek kitaplardan gerekse diğer insanlar her zaman yeni şeyler öğrenir. Ancak insan bu öğrendiklerini düşünerek kendi aklının süzgecinden geçirmeyi ihmal etmemelidir. Bu şekilde edinilen bilgiler mutlaka daha kalıcı olacaktır.

Düşünmeden öğrenmeye çalışmak ezber yapmaktan başka bir şey değildir. Ezberlenen bilgiler ise kısa süreli belleğe aktarıldığından kısa sürede unutulacaktır. Bu şekilde yapıldığı sanılan öğrenmeler vakit kaybetmekten başka bir şey değildir. Kişi gerçek anlamda öğrenme sağlayabilmek için duyduklarını, gördüklerini ve okuduklarını kendi aklında yorumlamalı ve kendi yorumu doğrultusunda bunları uzun süreli belleğine aktarmalıdır.

Düşünmek insanın zihnini açarak bilgiye yeni anlamlar yüklenmesini sağlar. Yüklenen bu anlamlar kişinin beynindeki şemalarla örtüşür ve burada kolay hatırlanacak şekilde bir yere yerleşir. İnsan daha sonra bazı çağrışımlar sayesinde bu bilgiyi yeniden kullanabilir. Kalıcı bilgi çin kişinin ezberden uzak durması ve düşünerek öğrenmesi gerekmektedir.

 

Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

15 yorum

  1. benim seçmeli yazarlık dersim var öğretmenimiz internetten kompozisyon yazarsanız hemen anlarım dedi gerçekten de anlıyormuş arkadaşım internetten yazmış öğreten emen anladı bunu sen yazmamışsın dedi üstüne üstelik herkes yazdığını tahtaya çıkıp okuyor

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.