Dünya Tiyatrolar Günü İle İlgili Kompozisyon

Dünya Tiyatrolar Günü İle İlgili Kompozisyon hakkında bilgi.

ITI, Dünya Tiyatro Örgütü, UNESCO tarafından kurulmuş bir kuruluştur. Kuruluşun amacı tüm dünyada sahne sanatları hakkındaki bilgi birikimini ve uygulamaları arttırmak, toplumsal bilince sanatın faydasını anlatarak katkıda bulunmak, barış ve kardeşlik duygularını insanlığa yerleştirmek, UNESCO’nun tüm hedeflerine ulaşmasında destek olmaktır.

Dünya Tiyatro Gününde bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için yoğun çalışmalar yapılır. Her sene bir sanatçı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmak üzere davet edilir. Konuşma uluslararası bildirge niteliğindedir ve yirminin üzerinde dile çevirisi yapılır. Tüm dünyadaki tiyatrolar oynanmadan önce bu bildirge okunur ve gazetelerde de yayımlanır. Televizyon ve radyolar da tüm kıtalarda bu bildirgenin duyulmasını sağlar.

Dünya Tiyatro Günü uluslararası bağlamda önemli olduğu kadar ulusal bağlamda da önemlidir. Türlü tiyatro gruplarının bir araya gelmesini sağlar ve bu da insanlığa birlik ve beraberliğin, karşılıklı anlayışın anlatılması açısından iyi bir örnektir.

80708_dunya_tiyatrolar_gunu_ile_ilgili_yazi

Dünya Tiyatrolar Günü İle İlgili Yazı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.