Dostluk İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar birer sosyal varlıklardır, yani çevrelerinde sürekli birilerine ihtiyaç duyarlar. Bunlar insanların ailesi, arkadaşları, komşuları ve dostları olur. Bu yazımızda sizlere dostluk nedir konusunda bilgi vereceğiz.

İnsanlar günlük hayatlarında bir çok olayla karşılaşırlar. Bu olayların kimisi insanları mutlu edip sevindirirken kimisi ise üzer ve insanlar üzüldüklerinde, mutsuz olduklarında da sevinip mutlu olduklarında da yanlarında birilerine ihtiyaç duyarlar onlarla dertleşirler ve içlerini onlara dökerler.

İnsanların “dost” dediği insanlar vardır. En az kardeşleri kadar yakın, her dertlerini ve sırlarını paylaştığı, iyi günde de, kötü günde de hep yanında olan kişilerdir bunlar. Dostlar, arkadaştan daha yakındır, daha sıcaktır ve daha samimidir… Dostlar hiç bir zaman birbirlerini yalnız bırakmazlar ve hep birbirlerine destek olurlar ve her zorluğu beraber üstelenerek sırt sırta verirler.

Kısacası; Dostluk kavramı hafife alınacak bile olgu değildir. Dost; insanın eli, ayağı yani tüm kötülüklere dayanma gücü veren destek olan kişidir.

Dostluk İle İlgili Yazılar Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.