11:07 am - Cumartesi Mart 25, 2017

Doğru Söylemenin Önemi İle İlgili Yazı

Pazar, 2 Ekim 2016, 11:14 | Eğitim Dünyası | 1 Yorum

Bu sayfamızda doğru söylemenin önemi ile ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vereceğiz. Aşağıda doğru söylemek neden önemlidir sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

İnsan günlük hayatına devam ederken birçok kişi ile etkileşime geçer. Bu kişiler ile olan iletişimimizde kullandığımız ifadelerin ve verdiğimiz bilgilerin niteliği çok önemlidir. İnsan hayatı boyunca her zaman doğruyu söylemeli ve doğru bir insan olarak yaşamalıdır.

Diğer insanlar ile olan iletişiminde doğrudan ayrılarak yalan söyleyen kişiler çok büyük bir hata yaparlar. Bu insanların hem diğer insanların gözünde itibarı azalır hem de bu kişiler güvenilmez kişiler olarak tanımlanır. Bu sebeple hiçbir zaman doğru sözden ayrılmamak gerekmektedir. Bu kişiler yalan söylediklerinde elbet bir gün söyledikleri yalan ortaya çıkacaktır. Ayrıca söylenen bu yalanlar karşımızdaki kişiyi zor durumda bırakarak başına kötü şeyler gelmesine de sebep olabilir.

Yalan söyleyen kişiler toplumda güven vermeyen kişilerdir. Söylenen yalan ortaya çıktığında insan çok zor duruma düşerek utanabilir. Bu nedenle her zaman doğru söylemek ve insanların güvenini boşa çıkarmamak yapılacak olan en güzel davranıştır.

Doğru Söylemenin Faydaları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Doğru Söylemenin Önemi İle İlgili Yazı"

  1. mert dedi ki:

    çoktan geçti

Yorum Yazın