Doğayı Neden Korumalıyız Kompozisyon

Doğayı Neden Korumalıyız Kompozisyon hakkında bilgi kısaca.

Hayvanların, insanların , bitkilerin, mikroorganizmaların ve tüm canlılığın yaşadığı temiz çevre doğa olarak bilinir. Ovalar, parklar, bahçeler, dağlar, ağaçlar doğanın parçalarıdır. Tüm canlılar için doğanın korunması bir zorunluluktur. Yaşamın devamı için bu gereklidir.

Doğadaki tüm canlıların hayata tutunabilmesi için içinde yaşadıkları bu doğanın dengesinin bozulmamış olması gerekir. Bunu sağlamak da temiz bir dünya oluşturmaktan geçer. İnsanların bu konuda üzerine düşen en büyük görev doğanın tahrip edilmemesi ve edilmesinin önlenmesidir. Yaşanmaz hale gelen bir doğada canlılar bir bir yok olur ve besin zinciri sebebiyle tüm canlılık bundan etkilenir.

Canlıların nesillerinin tükenmemesi için doğanın dengesinin bozulmamasına özen gösterilmelidir, bilinçli davranılmalıdır. Dünyanın sonu anlamına gelen canlıların neslinin tükenmesini önlemek için doğa korunmalı ve çevre kirliliği oluşmaması için elimizden gelen yapılmalıdır.

indir (1)

Doğayı Neden Korumamız Gerekir Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

10 Yorum Yapılmış “Doğayı Neden Korumalıyız Kompozisyon

  1. sayfanız guzel ama bizim burda goz gore gore dogayı katledıyorlar yesiligi yok ediyorlar yasayan canlıları dusunmeden dogayı katledıyorlar sudaki balıkları ilaclanmıs bitkiden bal alan arıyı ve miletin sagliyla cıkarı icim yalakalık icin oynayanları niy dur demiyorsunuz atılan ilacin kansere yol aştıgını ilacin etiketinde bile yazdigini ama yinede umrsamadan her ay dogayi atanlari sordugumuzda niye atıyorsunuz bu ilaci sagliga zararlı oldugumu bilmiyomusunuz dıye sordugumuzda temizlik amacli atiklarını soyluyorlar temizlik avrupada bile yasaklanmış bu ilaclami yapılıyor gerceyı gozumuzle gormek isterseniz buyurun gelin.

  2. hocaya ben yazdım dedim beğendi ve oğretmenler odasındaki bütün oğretmenlerin yanında okutturdu
    HEPİNİZE TŞK EDERM SAĞOLUN :)

Bir Cevap Yazın

Top