You are here
Home > Sizden Gelenler > Doğal ve Yapay Işık Kaynakları Örnekler

Doğal ve Yapay Işık Kaynakları Örnekler

Doğal ve yapay ışık kaynakları örnek hakkında bilgi kısaca, Doğal ve yapay ışık kaynakları örnekler

İnsan yapımı ışık kaynaklarına yapay ışık kaynağı adı verilmektedir. Yapay ışık kaynakları doğada yer alan maddeler veya canlılar kullanılmadan üretilmiş kaynaklardır. Elektriğin icadından sonra yapay ışık kaynakları günlük hayatımızda çok önemli yer kaplamaktadır. Hava karardıktan sonra evlerimizde yaktığımız ampuller, fenerleri arabalarda yolu aydınlatmak için kullanılan farlar; yapay ışık kaynakları arasında yer almaktadır.

Doğal ışık kaynakları ise insanların kontrolünde olmadan doğada zaten var olan ışık kaynaklarıdır. Bu ışık kaynakları doğanın içinde yer almaktadır.

Doğal Işık Kaynaklarına Örnek

Güneş, Ay, Şimşek, Ateş böcekleri gibi doğal olarak ışık üreten varlıklar doğal ışık kaynaklarına örnek olarak gösterilebilir.

Yapay Işık Kaynaklarına Örnek

İnsan üretimi olan ampul, lamba, fener, araba farı, mum, elektronik aletlerde kullanılan ışık kaynakları gibi ışık kaynakları da yapay ışık kaynaklarına örnektir.

842557923

Doğal ve Yapay Işık Kaynakları Örnekler Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

28 thoughts on “Doğal ve Yapay Işık Kaynakları Örnekler

  1. Meraba benim adım Beyza 4/g sınıfına gidiyorum hep yazılımlarda 100/5 alıyorum çunku buna giriyorum

  2. meraba ben songül budak 5d sınıfına gidiyorum .çoook tembelim hep sınavlardan 1 veya 0 alıyorum. mustafa ermen orta okulunda okuyorum bu erkekler okul çoçuğu anlayın yani oruspu çoçuğu kızlar ise oruspu..

Bir Cevap Yazın

Top