Doğal Ve Beşeri Özelliklerin Ekonomik Faaliyetlerin Şekillenmesindeki Etkisine Örnekler Veriniz.

Bu yazımızda doğal ve beşeri özelliklerin ekonomik faaliyetlerin şekillenmesindeki etkisine örnekler veriniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ekonominin iyi durumda olmasını etkileyen bazı durumlar söz konusu olmaktadır. Bunlar beşeri ve doğal etkenler olarak meydana gelebilir. Beşeri özellikler ekonomik faaliyetler açısından önemli bir destek oluşturması söz konusudur. Ekonomi bir ülkenin kalkınmasını sağlamaktadır.

Doğal ve beşeri özellikler, ekonomik kalkınmanın ve gücün oluşmasını sağlar. Bunun için doğal özellikler yer altı ve yer üstü kaynakların doğru bir şekilde gerçekleşmesidir. Doğal kaynakların elde edilmesi ve işlenmesi ekonomik gücün oluşmasına etki eder. Beşeri özellikler de genç ve dinamik nüfusun üretimde etkili olması anlamına gelmektedir. Böylece ekonomik faaliyetler şekillenir. Bunda coğrafyanın da etkisi vardır. Doğal kaynak olarak tarımda, beşeri özellik olarak çiftçiler görev alır.

4 yorum

  1. Doğal ve beşeri özelliklerin ekonomik faaliyetlerin şekillenmesindeki etkisi büyüktür. Mesela yaylaları olan bir bölgede yaylacılık faaliyeti ve hayvancılık yapılır.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.