7:00 pm - Cumartesi Mart 25, 2017

Doğal Varlıklarımız İle Tarihi Varlıklarımızın Korunması İçin Neler Yapabiliriz

Pazartesi, 19 Eylül 2016, 19:41 | Eğitim Dünyası | 0 Yorum

Bu sayfamızda doğal varlıklarımız ile tarihi varlıklarımızın korunması için neler yapabiliriz sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Her toplumun kendine ait olan birtakım doğal ve tarihi varlıkları bulunmaktadır. Bu varlıkları korumak her devletin ve vatandaşın temel görevleri arasında bulunmaktadır.

Tarihi ve doğal varlıklar bir milletin kalkınmasına ve yaşam şartlarının iyileşmesine büyük katkı sağlamaktadır. Çünkü bu varlıklar geçmişten getirilen kültürel zenginliklerdir. Her millet geçmişini ve tarihini değerlerini koruyarak diğer toplumdaki insanların da ilgisini çekmektedir. Bu değerleri korumanın en temel yolu ise en başta onları temiz tutmak ve koruma altına almaktır.

Ülkemizde maalesef ki kültürel ve doğal zenginliklerin değeri tam olarak anlaşılmamaktadır. Pek çok kültürel miras yurt dışında sergilenmekte ve bunlara sahip çıkılmaktadır. Bu zenginliklerin bir an önce ülkemize geri kazandırılması da şarttır.

Doğal Varlıklarımız İle Tarihi Varlıklarımızın Korunması İçin Yapılması Gerekenler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın