Doğal denge içinde canlı türlerinin önemi konulu kompozisyon

Doğal denge içinde canlıların önemi. Doğal denge içinde canlıların önemi nedir. Doğal denge içinde canlı türlerinin önemi konulu kompozisyon

Doğal denge içinde canlı türlerinin önemi konulu kompozisyonu sizlere bu yazımızda sunacağız.

Doğada yer alan tüm canlı varlıklar ayrı ayrı görevlerde yer alır. Doğanın dengesinin korunması ve devamı için bu canlıların önemi büyüktür.

Canlı çeşitleri içinden en büyük yer insanındır ve insanlar doğanın dengesini düzenli tutmak ile yükümlü oldukları halde bazen yıkımlara neden olurlar. Mesela denizlerin kirlenmesi son zamanlarda büyük bir problemdir. Çevre kirliliği de onun gibi insanların oluşturduğu sorunların başında gelir. Buna ek olarak ormanlarımızın tahrip edilmesi doğanın dengesinde bozulmalara neden olmaktadır.

Canlı çeşitlerinden esas olarak böcekler görevini iyi yaparlar. Toprağa diktiğimiz bir üründe zararlı olan böcekler ve yabani olan otları etkisiz hale getirmek için çabalayan böcekler vazifelerini hakkıyla yaparlar ve doğanın dengesini korumak için uğraşırlar.

Doğadaki dengenin korunması için yaşamını sürdüren canlı çeşitlerinin yok olmamasına dikkat edilmeli ve insanlar bu konuda özen göstermeli. Ormanların hasarlanmasına, çevrenin ve denizin kirlenmesine engel olunmalı. Her zaman hatırlanmalıdır ki beslenme ve barınma gibi temek ihtiyaçlarımızın büyük çoğunluğu bu dünya üzerindeki diğer canlılar ile sağlanır.

Doğal denge içinde canlı türlerinin önemi konulu kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

1 yorum

  1. Bir şey söylemek istiyorum sonunda bir yazım hatası var temek yerine temel olmalıydı ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ödevim için çok yaralı oldu.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.