10:55 am - Cumartesi Mart 25, 2017

Doğal Çevre ve Yapay Çevre Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir

Perşembe, 22 Eylül 2016, 19:25 | Eğitim Dünyası | 5 Yorum

Doğal Çevre ve Yapay Çevre Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir hakkında bilgi kısaca.

İnsan elinin değip değmemesi bir şeyin doğal veya yapay olduğunu belirler. İnsan eli değmiş çevreye yapay, değmemiş çevreye doğal çevre denir. Örneğin nehirler, göller, ormanlar doğal çevre örnekleridir. İnsanlar burada herhangi bir şeye karışmamışlardır veya düzenlememişlerdir. Burada her şey zaten var olduğu gibidir.

Artan nüfus ile yeni yaşam alanı kurma ihtiyacı veya endüstriyel olarak ham madde elde etme ihtiyacı insanın bazı çevrelere müdahalesini gerektirmiştir. Bunlar yapay çevrelerdir. Doğal çevreye benzer çünkü aynı malzemeden gelmektedirler. Eğer bir yapay çevre doğal çevreye benziyorsa başarılıdır denebilir.

Doğal çevreden aldığı ilhamla yapay çevreyi inşa eden insan, doğal ve yapay çevre arasındaki benzerliğin nedenidir. Fakat doğal çevre her zaman daha üstündür ve daha düzenlidir. İnsanlar doğal çevrelerde daha çok huzur bulurlar çünkü taklidi yoktur ve saftır.

Doğal Çevre İle Yapay Çevre Arasındaki Fark ve Benzerlik Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Doğal Çevre ve Yapay Çevre Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir"

 1. yusuf emir dedi ki:

  hiç beğenmedim hiç güzel olmamış

 2. Anonim dedi ki:

  hiçbirşey öğrenmedim

 3. luli dedi ki:

  Çok ama çok begendim

 4. elif damla dedi ki:

  çok ama çok beğendim ya -.-

 5. yusuf emir dedi ki:

  bunları küçüklere mi yazdınız ?

Yorum Yazın