Diş Uyuşması Ne Zaman Geçer

Dişim Uyuştu, Diş Uyuşması Ne Zaman Geçer Hemen Bilgi verelim.

Diş tedavisinde kullanılan madde morfin değildir, bu uyuşukluğu sağlayan maddenin normal ameliyatlarda kullanılan uyuşturucu maddelerle hiçbir ilgisi yoktur.

Anestezik maddeler hastaya günde altı ampule kadar uygulanabilir. Uygulaması uzun süren tedavilerde çekim, dolgu gibi işlemler aynı gün içinde yapılabilir. Bu da diş hekiminin size birden fazla iğne yapmasını gerektirebilir. Bu durum normal olmakla birlikte endişe duymaya gerek yoktur. Tedavi alt çene ve arka dişler için yapılıyorsa dudağın yarısı ve dil ucu uyuşmalıdır. 15-20 dakikada oluşan uyuşa 2-3 saat etkisini devam ettirir. Üst çene ve arka diş tedavisinde ise dudak uyuşmayabilir. Kimi hastalar üst çene tedavisi devam ederken dişlerinin uyuşmadığını iddia ederler. Aslında endişelenecek bir şey yoktur. Ama hala acı hissediyorsanız hekim anesteziyi tekrar edebilir.

Diş uyuşması

Diş kökünün ucunda apse varsa anestezi sağlıklı şekilde gerçekleşmemiş olabilir. Bazen de anestezik maddede sorun varsa uyuşma hissettiğiniz halde acıyı duymaya devam edebilirsiniz. Bu durumu hekiminize söyleyin. Hiçbir hekim sizin acı çekmenizi istemez.

Bazı hastalar iğneden korktuğu ya da doktor siniri fark etmez endişesiyle kendilerine anestezi uygulanmasını istemez. Bu durumun size acı vermekten başka hiçbir faydası yoktur. Hekiminiz işlemi yaparken zaten sinirleri net şekilde görür. Hekimin işini yapması için sizin acı çekmenize gerek yoktur. O doktorluk becerisiyle problemi görerek tedavinizi gerçekleştirecektir. Eğer iğneden korkuyorsanız doktorunuzdan iğne yapacağı bölgeyi uyuşturmasını isteyebilirsiniz.

Diş Uyuşması Ne Zaman Geçer ve Diş Uyuşması Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

24 yorum

  1. bazen parestezi yani uyuşma hissi altı aya kadar da sürebilmektedir. Bu durumda doktorunuzdan vitamin ve bio-stimülasyon yaklaşımlarını kullanmasını isteyebilirsiniz

  2. Arkadaşlar bende bu dis konusunda mağdur oldum diş dolgusu yaptırdım iyi oldu falan derken akşamından yanagima şiddet li bı ağrı geldi dişlerimn uyuşması bı yandan yüz kemik lerimin agrisi bı yandan oluyodum,sürekli huzursuzluk duyuyordum dişçiye gittim tekrar benlik bişey yok kulak burun boğaz git dedi yolladı okadar sinirlendmki anlatamam. gittim bişey yoktu olmadığını biliyordum oda nöroloji ye git dedi onada gittim zaten böyleymiş oradan oraya atarlarmis oda çene cerrahisi ne git dedi onada gittim çünkü ağrım dayanilmazdi çok kötü bı histi .Oda baktı sinire gelmiş olduğunu kemiğin de zedelenmis olduğunu söyledi beklemen lazım ve masaj larini yap dedi bı iki hafta daha bekledim ağrım Allah a şükür hafifledi a dişim n uyusuklugu nezaman geçer bilmiyorum beklemekteyim Allah kimseye yasatmasn .?

  3. İğneyi yaparken çok az acıyor oda bağıracak kadar değil, 5-10 dakikaya uyuşuyor.Yaparken hiçbir şey hissetmiyorsunuz yaptıktan sonra ağzınız 3-4 saat uyuşuyor baya değişik his.

  4. Bugün Diş kökü çektirdim Doktor uyuşturdu ama Acısını hissettim çekilene kadar ölüp ölüp dirildim ayrıca şuan yüzüm şiş bakalım kaç saate inecek şişlik

  5. Kızımın dişini diş dr uyuştururken kızım çığlıkla bağırdı.3.5 saat geçtiği halde uyuşukluk geçmedi.Hala devam ediyor ne zaman geçer ya da Allah korusun sinire mi getirdi iğneyi acaba çok merak ediyorum.

  6. Dişçiden geleli 1 saat oldu ama uyusuklugun gecmesi yerine daha cok yayiliyor.burnumun ve dudagimin yarisis uyusmustu simdi butun burnum ve butun dudagim uyusuk gecmiyor yav napicam

  7. En sonda ”Eğer iğneden korkuyorsanız doktorunuzdan iğne yapacağı bölgeyi uyuşturmasını isteyebilirsiniz.” demişsiniz de zaten o uyuşukluğu iğne ile yapıyor. AYrıca iğne hiç acıtmıyor , sadece uyuşukluk ağzınızı şişmiş gibi hissediyor. Şu an benim de öyle. Umuyorum kısa sürede geçer. Hepinize geçmiş olsun… =)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.