Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Diş ağrısını ne geçirir, evde diş Ağrısı nasıl geçer

Öncelikle ağrıyan dişin üzerindeki yemek artıklarının diş ipi kullanılarak temizlenmesi gerekir. Sonra yarım bardak suya yarım çay kaşığı tuz ekleyin. Oluşan karışımla ağzınızı uzun süre çalkalayın.

Ağrıyan dişin üzerine aspirin koyma gibi ilkel bir yöntem de bulunuyor. Ancak bu yöntemin etkisi yok. Aksine aspirin diş dokusunda bozulma ve tahribatlara yol açtığı için ağrıyı geçirmek yerine daha da arttırıyor.

diş ağrısı nasıl geçer

Diş etinizde iltihaptan dolayı bir şişlik meydana gelmişse soğuk suyla kompres yapmak doğru bir yöntemdir. Çürük sebebiyle diş ağrısı olduğu durumlarda çürük olan dişe, üstüne karanfil yağı dökülmüş pamuk basılmalıdır. Karanfil yağı, diş ağrısını engelleyecektir. Bu uygulamayı yaparken karanfil yağını fazla kullanmayın. Çünkü karanfil yağının dişleri tahriş eden bir yapısı bulunmaktadır. Karanfil yağını az kullanarak yağın diş etlerine bulaşmasını önleyebilirsiniz.

Ağrıların çok olması durumunda bir ağrı kesici kullanın ve vakit kaybetmeden diş doktoruna gidin. Şiddetli ağrının nedeni büyük ihtimalle çürük diştir. Çürüyen dişte iltihap oluşumu başlar. İltihap dokularda baskı yaratır. Bu baskı ağrıya neden olur. İltihap ağrısı vücutta en şiddetli ağrıdır.

Damarlar, gece vakti genişleme eğilimi gösterir. Çünkü gece vakti vücuttaki hormonal işlemler değişim gösterir. Damarların genişlemesi diş ağrısının artmasına neden olur. Damarların genişlemesi dokulara daha fazla sıvının gitmesine neden olur. Damardaki iltihap, bu suyun tıkanmasına neden olur. Su, sinir hücrelerine baskı yapar ve diş ağrısı meydana gelir.

Ağrı kesiciler, diş ağrısını tamamen geçirme özelliğine sahip değildir. Sadece damarda geçici bir rahatlamaya neden olur. Sinir hücrelerinin geçici bir süre için çalışmasını durdurur. Bu nedenle ağrı kesici tedavisi tek başına yeterli değildir. Ağrı kesici tedavisinin uzun süre devam etmesi halinde mide rahatsızlıkları baş gösterebilir.

Diş ağrısı olan hastanın ağrısının geçmesinin tek yöntemi dişe yapılması gereken bir müdahaledir. Hastanın doktora başvurarak dişindeki problemin çözülmesi için dişin delinmesi gerekir. Dişin delinmesiyle diş içindeki iltihap baskısı azaltılır. İltihaplı diş siniri alınarak kanal tedavisi uygulanır. Böylece diş ağrısı geçmiş olur.

Diş Ağrısı nasıl geçer , diş ağrısına iyi gelen şeyler hakkında bilgi aktardık.

Sizler de Diş Ağrısına Karşı Kullandığınız Yöntemler Hakkında Düşüncelerinizi ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.