Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Nisan 2017

E Devlet Şifresi Alma Ne Kadar

E Devlet Şifresi Alma Ne Kadar

E devlet şifresi kaç tl lira, e devlet şifre alması ne kadar

Artık SSK kuyruklarında beklemek, saatlerce bekledikten sonra “Bugün git, yarın gel.” cümlesini duymak, bürokrasinin yavaş işlemesinden dolayı devlet ile ilgili bir işin günlerce sonuçlanmasını beklemek mazide kaldı. Artık gelişen teknoloji ile birlikte devlete ait birçok kurum veril ve bilgilerini sanal ortama aktararak devlet dairelerinin yükünü büyük seviyede azalttı.

e Devlet Şifresi Alma Ne Kadar 2013

E devlet şifresi alma bedeli 2 TL’dir. Herhangi bir postaneye kimliğinizle giderek e devlet şifrenizi alabilirsiniz.

e devlet şifresiGünümüzde pek çok kurumda olduğu gibi SGK da pek çok işlemini artık internet üzerinden yürütüyor. Kuruma dahil olan binlerce çalışan ve emekli artık devlet dairesine gitmeden pek çok işini internet üzerinden çok kısa sürede halledebiliyor. İnternet  sistemine kayıtlı olan  SSK sorgulama işlemleri; internet üzerinde bulunan E-Devlet sistemi ve E-SGM uygulamaları yoluyla hem çok basit hem de zaman kaybı olmadan gerçekleştirebilmektedir.

SGK Sorgulama İşlemleri haricinde daha birçok işlem vatandaşlar tarafından i E-Devlet sistemi üzerinden çok hızlı ve tamamen güvenilir şartlarda yapılabilmektedir.  Vatandaşlar, E- Devlet sistemi üzerinden tüm resmi kurumlar, bakanlıklar ve müdürlükler ile ilgili olan işlerini internet aracılığıyla kolay bir şekilde sonuçlandırabilmektedirler.

E-Devlet sistemine giriş yapabilmenin tek şartı ise E-Devlet şifresine sahip olmaktır. E- Devlet şifresine sahip olan herkes kolayca tüm işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilir. Bu şifreyi alabilmek içinse en yakın postaneye gitmek yeterlidir. Postanelerde kayıtlı şifreler belli bir ücret karşılığında vatandaşların kimlik numaralarına tanımlanmaktadır.

SSK sorgulamasını E-Devlet sistemi üzerinden yapmak isteyenlerin ilk olarak ana sayfa üzerinde bulunan benim sayfam sekmesini açması gerekmektedir. Ardından  SSK sorgulama işlemi için sol bölümde bulunan kutu içinde 4A hizmet bilgisi tıklandığında hizmet dökümü ekranda belirecektir.

E-Devlet sisteminin dışında Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla internet üzerinde kurulmuş E-SGM uygulaması ile vatandaşlar pek çok SSK  işlemini devlet dairesine gitmeden sonuçlandırma imkanına sahip olabilmektedirler.

E Devlet Şifre Alma Ne Kadar İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ceyda Şimşek dedi ki:

    e devlet şifresi almak için PTT’ye gitmeye ne gerek varki, internetten alsak olmuyor mu, bence para tuzağı. Devlet sırf 2 tl almak için böyle yapıyor. Yazın bizlere şifreyi bile parayla veriyorsun.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları miraç kandili mesajları