1:33 pm - Pazartesi Aralık 5, 2016

Devamsızlıktan Kalma Var mı (İlkokullar ve Ortaokullar)

Pazartesi, 6 Haziran 2016, 12:36 | Rehberlik Köşesi | 564 Yorum

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin birçoğu bugünlerde sitemize 5. sınıfta devamsızlıktan kalma, var mı 6. sınıfta devamsızlıktan kalma var mı tarzında sorular yöneltiyorlar. Çoğu da kendince haklı, çünkü kimi öğrenciler çok fazla devamsızlık yapmış ve ordan burdan duyduklarından hareketle sınıfta kalma korkusu yaşıyor. İşte bu noktada öğrencilerimizin içini rahatlatacak bir açıklama yapalım istedik. Böylelikle 7. sınıfta devamsızlıktan kalma varmı ya da 8. sınıfta devamsızlıktan kalma var mı gibi sorular da tam olarak yanıtını bulmuş olacaktır.

derscococuklar

Kaç gün olunca devamsızlıktan kalınır, devamsızlıktan sınıfta kalma 2016 2017 ilkokul ve ortaokul

Sevgili öğrenciler ister ilkokulda (1. Sınıf,2. Sınıf, 3. Sınıf, 4. Sınıf) olun isterseniz ortaokulda (5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf, 8. sınıf) her durumda eğer 3-4 ay gibi aşırı bir devamsızlığınız yoksa sınıfa kalmazsınız. Yazılılara düzenli olarak girmişseniz, isterseniz 2 ay devamsızlığınız olsun yine de sınıfı geçerseniz.

Sınıfta Kalmak Oldukça Zor

Devir eski devir değil, günümüzde ilkokulda ya da ortaokulda sınıfta kalmak oldukça zor. Siz kalkıp da hiçbir yazılıya girmezseniz, 4-5 ay devamsızlık yaparsanız haliyle sınıfta kalırsınız. Eğer böyle bir öğrenci iseniz bir zahmet okumayın, okulu bırakın. Öteki hallerde devamsızlıktan kalma gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. İsterseniz hemen birkaç örnek verelim. Ali, Ahmet, Ayşe ve Fatma örneğini verelim, sonuç yazalım ve siz kendinizi bu örneklere göre kıyaslayın. Devamsızlıktan kalma 2016 örnekler :

Ali (3 tane zayıfı var; 20 gün devamsızlığı var, bütün yazılılara girmiş)   > Sonuç : Geçer

Ahmet (5 tane zayıfı var; 1 ay devamsızlığı var, 2 yazılı haricinde hepsine girmiş) > Sonuç: Geçer

Ayşe (4 Zayıfı var; 2 ay devamsızlığı var, 3 yazılıya girmemiş) > Sonuç: Geçer

Fatma ( Derslerinin hepsi zayıf, 5 ay devamsızlığı var, hiçbir yazılıya girmemiş) > Sonuç : Kalır

Kaynak: derszamani.net (Kaynak link gösterilmeden kopyalayanlar hakkında tarafımızca rahatsızlık verecek bir işlem başlatılacaktır.)

Devamsızlıktan Sınıfta Kalma İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz. (Türkçe’nin kurallarına uygun ve doğru cümlelerle sorulan sorular cevaplandırılacaktır.)

 2017 YGS Soruları ve Yorumlar İçin Tıkla

564 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Devamsızlıktan Kalma Var mı (İlkokullar ve Ortaokullar)"

 1. söylemesem daha iyi diyor ki:

  Merhaba. ben 5.sınıfa gidiyorum toplam 25 gün devamsızlığım var. ama tüm yazılılıara girdim. ve hepsi 85’in üstünde tüm ort. yüksek sınıfta kalırmıyım.. lütfen acil cevap verin ben bu korku içinde okula bile gidemiyorum…. cevaplarsanız çok mutlu olurumm.

 2. Omer diyor ki:

  30 gunluk.devamsizligim var 2-3 sinava girmedim kalirmiyim

 3. mehmet diyor ki:

  40 gün devamsızlıgım var kalır mıyım

 4. Umut diyor ki:

  49 gün devamsızlığım var kalır mıyim 6 sınıf

 5. Büşra diyor ki:

  Merhaba benim 20 gün devamsızlığım vardı bugun babami aradilar sistem sinifta birakmis dediler babama babam sonra okula gitti iste zorla 18 gun yaptilar ortalamamda 81 di.sinifta kalma yoktu diyorlardi ama bu nasil oluyor.bide ben 8.sinifa gidiyorum.

Yorum Yazın

Yararlı Bağlantılar