Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Nisan 2018

Dersini Vermek Deyiminin Anlamı Nedir

Atalarımız geçmişten günümüze kadar yaşantıları ve deneyimlerinin ışığı ile bir çok atasözleri ve deyimler söyleyerek insanlara yol göstermişlerdir ve bu atasözleri ve deyimlerin bir çoğu da doğruluğunu hala korumaktadır. Bu yazımızda sizlere dersini vermek deyiminin anlamı konusunda açıklama yapacağız.

İnsanlar günlük hayatta sürekli birbirleri ile olumlu ya da olumsuz iletişime girerler ve birbirlerini etkilerler. İnsanlar doğaları gereği sosyal birer varlıktır bu nedenle de sürekli çevrelerinde birilerinin olmasını isterler ancak bazen anlaşamadıklarında ya da birbirlerine kızdıklarında da olumsuz bir iletişime girebilirler.

Kişiler bazen çevresindekilere sözlerinden, hareketlerinden ya da tutum-davranışlarından dolayı kızarlar ve darılırlar kimileri insanlar istemediği halde daha da kızar ve üzerler. Bu durumda kızan kişiler o insanı uyarmak ve istenmeyen davranışlarının ya da söz, tutum, davranışlarının önüne geçmek için ona istemediği bir davranışı yaparak onu uyarır ve bu durum için ise “Dersini vermek” deyimi kullanılmaktadır.

Ders Vermek Deyiminin Anlamı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

e okul