Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Şubat 2018

Deri Mühendisliği Taban Puanları Başarı Sıralaması 2017 2018

2018 Yılında Üniversite tercihi yapacak olan ve Deri Mühendisliği başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için Deri Mühendisliği Taban ve Tavan puanları ile Deri Mühendisliği 2017 YGS LYS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını aşağıdan öğrenebilirsiniz … Bu puanlar 2017 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2018 YGS ve LYS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar . 2017 2018 Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şu Şekilde :

Üniversite Adı Fakülte Adı Bölüm Adı Puan Türü Kont. Yerl. Taban Puan En Büyük Puan
Ege Üniversitesi (İzmir) Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği MF-4 15 4 246,31383 339,13832


Deri Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayın

Deri Mühendisliği Mühendisliği Bölümü Taban Puanları 2017 2018, Deri Mühendisliği Mühendisliği Başarı Sırası 2017 2018, Deri Mühendisliği Mühendisliği Bölümü Olan Üniversiteler, Deri Mühendisliği Mühendisliği Puanı 2017, Deri Mühendisliği Mühendisliği Puan Türü, Deri Mühendisliği Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ahmet Gokden dedi ki:

  Arkadaşlar bölüme iyi diyenlerin hepsi akademisyen maaşlarını devamlı kılmak için sizlerin geleceğini hiçe sayıyor sakın yazmayın lise mezunu olmak daha avantajlı bana inanmıyorsanız gidin deri fabrikalarına sorun

  1. zeytın dedi ki:

   deri fabrikamız var diyelim ve dericiyiz deri mühendisligi okusam işe yararmı

 2. Doğan Yurdan dedi ki:

  Arkadaşlar burdaki olumlu yorum yapanları şahıs olarak tanıyorum amaç bölüme öğrenci çekmek.Sakın yazmayın hayatım karardı bu bölüm yüzünden mezunlar çaresiz ve işsiz yazmadan iyi araştırın.

  1. elif durgut dedi ki:

   ben de bu bölümde okuyorum şuan tamam öyle mükemmel bi bölüm değil ama işsiz kalıp sürünülecek bir bölüm olduğunu düşünmüyorum. eğer ingilizcen ve ayrıca başka yabancı dilin yoksa yoksa,stklara katılmıyorsan,erasmus vs yapmıyorsan yani kısaca cv dosyanı kabartmıyorsan iş bulman hangi bölüm ve okul olursa olsun zaten mümkün değil. bunu bölümü yükseltmek için yazmıyorum. sadece insanlar kötü yorumlayanları gördükçe bölümden soğuyor. bölümü okuyan ve mezun olduğunda başarı sağlayacak olanlar nitelikli öğrencilerdir. bu bölümden mezun bir tanıdığım fabrika kurdu. he ben ileride ne yaparım bilmiyorum ama bu söylediklerimin bütün bölümlerle ilişkili olduğunu düşünüyorum.yanlışım varsa düzeltin. iyi geceler.

   1. Ahmet Gokden dedi ki:

    Elif hanım ben 2011 mezunuyum.Manisa da 1200 tl ye işe başladım sonra patron beni işci olarak kullanmak istedi ben ve mezun arkadaşlarım hepimiz farklı işlere yöneldik.Bir bölümden mezun olanların yüzde 90 farklı sektörlere yöneliyorsa o bölüm kötüdür.

 3. Fikret Hakan dedi ki:

  Hocalar her konuda çok yardımcı gerek iş bulma gerek eğitim konusunda, Türkiye’de bulunan hiçbir mühendisliğin sahip olmadığı imkanlara sahip. Bir kere çük büyük sektörün tek bölümü. Sektörle üniversite çok yakın bundan dolayı iş olanakları çok yüksek, şu anda mevcut 3-4 iş biliyorum. ancak her işteki gibi deneme süreleri düşük ücretler mevcuttur fakat siz hocalarla uğraşmak tembellik etmek yerine kişisel gelişiminizi tamamlarsanız büyk kaymak yiyeceğinixz bir meslek

  1. Ahmet Gokden dedi ki:

   Fikret Seni dürüst olmaya davet ediyorum..

 4. deri mühendisi dedi ki:

  deri mühendisliği mezunuyum.kimseyi kandırmayalım bu bölüm işçi bulamayan deri sektörüne işçi göndermek için kurulmuştur.çünkü mezun olduktan sonra başka bir işte çalışma şansınızda kalmıyor.bölümün mühendislikle en ufak alakası yok. maksat unvanla göz boyayıp işçi bulamayan sektöre amele yollamaktır.nice arkadaşlarım 800 tlye 2 sene çalışıp işi bıraktı.maksimum maaş alan 2500 den fazlasını görmedim oda 10 yıldır çalışıyor.gidin polis falan olun konservatuar okuyun en azından üniversiteden keyif alırsınız.mezunlar okulda kalabilmek için büyük yarıştalar hüngür hüngür ağlayan kızlarmı dersin.. yazık size aman diyim.

  1. ALİ ALBAYRAK dedi ki:

   ÜNİVERSİTEYE GİRECEK ARKADAŞLAR KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM..ÇOK BÜYÜK AÇIK VAR .HER SEKTÖRDE OLDUĞU GİBİ ÇÜRÜK ELMALAR ÇIKIYOR.KENDİNİZİ YETİŞTİRİP,DONATIR,BASİRETLİ,YETENEKLİ,ÇALIŞKAN,DÜRÜST,DİSİPLİNLİ OLUR VE KENDİNİZİ İYİ SUNAR İSENİZ MÜKEMMEL BİR MESLEK .HERŞEYİMİ BU MESLEK SAYESİNDE KAZANDIM.ALLAHA ŞÜKÜR.İLK SENELERDE DÜŞÜK ÜCRET ALIRSINIZ AMA BEN SİZE SÖYLEYEYİM.ŞU AN EN AZ 5000 TL – 25 000 TL ALAN ARKADAŞLARIM VAR VE BAZI ARKADAŞLAR FİRMALARA ORTAK.MAALESEF DERİ MÜHENDİSİ ARKADAŞLAR İZMİR DIŞINA CESARET EDİP ÇIKAMADIĞI İÇİN TEKNİKERLER ONLARIN YERİNİ DOLDURUYOR.

 5. Ahmet Turgut dedi ki:

  Eğitim kalitesinin kötü olduğu,meslek olarak ağır zor ve mühendise pek yer olmayan sektördür.Kesinlikle iyi araştırılmadan tercih yapılmamalıdır.Çünkü mezunların yüzde 80 i işsiz yada başka işlere yönlenmektedir.Maden mühendisliğiyle neredeyse eşdeğerdir.

 6. Oral Bitlisli dedi ki:

  EGE ÜNİVERSİTESİ DERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

  Lisans ve Lisansüstü düzeyde eğitim veren Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği Bölümü Türkiye’nin ilk ve tek, dünya üzerinde ise bu alanda eğitim veren birkaç akademik kurumdan biridir.

  Deri Mühendisliği Bilimi, ana girdisi ve üretim teknolojileri bakımından; biyoloji, histoloji, mikrobiyoloji, biyoteknoloji, kimya, çevre, makine, bilgisayar ve benzeri birçok bilim dalını kapsaması nedeniyle çok disiplinli bir karakter arz etmektedir. Ayrıca; tasarım ve moda konuları da deri mühendisliği kapsamının başka bir boyutunu oluşturmaktadır.

  Deri Mühendisliği bölümünün eğitim hedefi; dünya deri ve deri mamulleri sanayinin ihtiyacı olan yüksek standartlara sahip mühendisleri yetiştirmektir. Bu kapsamda; mamul deri tiplerinin üretimini ve modifikasyonunu gerçekleştirebilen, tüm fiziksel ve kimyasal kontrolleri yapabilen, yeni teknik ve teknolojileri geliştirebilen, modaya uygun yeni ürün tasarımı yapabilen mühendislerin mezun edilmesi amaçlanmaktadır. Ayakkabı tasarımı ve üretimi, deri konfeksiyon konuları da Bölümün ders kapsamındadır.

  Eğitim süresi 4 yıldır. Ayrıca 1 yıl süreli “İngilizce Hazırlık Programı” uygulanır.Deri Mühendisliği eğitimi; Mühendislik Fakültesi temel eğitim prensiplerini kapsayan mühendislik dersleri ile mesleki ders ve uygulamalardan oluşan bir programa sahiptir. Lisans, yüksek lisans ve doktora programları Bologna kriterleri uyarınca düzenlenmiştir. Öğrenciler eğitimlerinin 6. yarıyılı sonunda; deri fabrikalarında, kimyasal madde üreten ve pazarlayan firmalarda, deri konfeksiyon işletmelerinde, ayakkabı fabrikalarında, suni deri fabrikalarında, deri ürünleri tasarımı ve moda kuruluşlarında, AR-GE merkezleri ve laboratuvarlarda 4 hafta süre ile staj yapmak mecburiyetindedir. Bitirme tezlerini araştırma ve incelemeye yönelik hazırlayan öğrenciler, bölümdeki mevcut laboratuvarlardan yararlanmaktadır.

  Türkiye’deki tek, dünya üzerinde ise deri ve ayakkabı sanayine yönelik eğitim veren birkaç akademik kurumdan biri olması sebebiyle, bölüm mezunları yurt içinde ve yurt dışında yüksek iş bulma imkanına sahiptir. Özellikle iyi derecede en az bir yabancı dil bilenler yüksek ücretlerle iş bulabilmektedirler. Bu bölüme yurt dışından eğitim için öğrenciler de geldiği için uluslar arası bir bölüm niteliğindedir. Mezunlar sadece deri ve ayakkabı üretiminde değil, aynı zamanda moda ve tasarım alanlarında da kendilerini geliştirerek kariyer yapma imkanına sahiptir.

  Deri mühendisleri Türkiye’deki ve yurt dışındaki; deri fabrikalarında, kimyasal madde üreten ve pazarlayan firmalarda, deri tasarımı ve moda kuruluşlarında, deri konfeksiyon işletmelerinde, ayakkabı fabrikalarında, suni deri fabrikalarında, ar-ge kuruluşları ve laboratuvarlarda ve sektörel danışmanlık firmalarında çalışma olanaklarına sahiptir.

  Ayrıca, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam ederek akademik kariyer yapabilmektedir.

  Bölüm web sitesi: http://deri.ege.edu.tr/

Yorum Yaz