Denizkızı Gerçekte Var Mıdır

Denizkızı gerçekte var mıdır hakkında bilgi kısaca

Denizkızları ile ilgili birçok rivayet vardır. Araştırmalarımız ve kaynaklar doğrultusunda denizkızları ile ilgili edindiğimiz bilgileri sizin için derledik.

Efsanelere göre denizkızlarının belden aşağısı balık şeklindedir ve balık kuyruklarına sahiplerdir. Dillere destan güzellikleri vardır ve yakışıklı erkeklere görünürler.

Büyük din adamları denizkızlarından su altı insanları olarak söz etmişlerdir. Muhyiddin A’rabi (ks) Hazretleri, Muhammed Hanefi (ks) Hazretleri, Hanefi Hazretlerinin kızı Ümmü Mehasi de denizkızlarından bahseden din insanlarıdır.

Bunun yanında denizkızlarının efsaneden ibaret olduğunu düşünenlerin sayısı da az değildir. M.Ö. 500 yıllarına dayanan efsanelerden biri de kaşif Christopher Colombus’un deniz kızlarını gördüğüdür. Kaşif denizkızlarını gördüğünü ve çok çirkin olduklarını söylemiştir. Genellikle okyanuslarda ada kenarlarında yaşadıklarına inanılır ve doğaüstü yetenekleri vardır.

Yunan mitolojisine göre deniz kızları büyük denizlerde şarkılar söyleyerek denizcileri büyüler. Hem onların işlerini yapmasını engellerler hem de denize düşmelerine neden olurlar. Bunun yanında su altında hava almayı bilmedikleri için öldükleri de belirtilir.

indir (1)

Gerçekte Denizkızı Varmı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

2 Yorum Yapılmış “Denizkızı Gerçekte Var Mıdır

Bir Cevap Yazın

Top