Çok yaşamak elimizde değildir ama adımızı çok yaşatmak elimizdedir kompozisyon

Çok yaşamak elimizde değildir ama adımızı çok yaşatmak elimizdedir kompozisyon hakkında yazı. Çok yaşamak elimizde değil fakat adımızı yaşatmak elimizdedir.

Bu yazımızda sizlere çok yaşamak elimizde değildir ama adımızı çok yaşatmak elimizdedir konulu kompozisyon sunacağız.

İnsanlar kaç yaşına kadar yaşayacağınız, bu dünyadan ne zaman göçüp gideceğini bilme lüksüne sahip değildir. Bu sebeple bütün zamanını o gün ölecekmiş gibi dolu dolu yaşamalıdır.

Bu dünya için yapacağımız en mühim şey ölümümüzden sonra ardımızda kalan insanlarda iyi hatıralar bırakmak ve arkamızdan iyi sözler söyletmektir. Eğer kötü olaylara karışıp içki, kumar gibi kötü alışkanlıklara kendimizi kaptırırsak adımız duyulduğunda hiç kimse arkamızdan güzel şeyler söylemez. Yaşadığımız dünya için yaptığımız iyi şeyler ile ileride adımızdan iyi söz ettirebiliriz. Günümüzü gün edip boşa vakit geçirmektense gelecek kuşaklar için faydalı olabilecek işlere imza atmalıyız.

Bir insanın vefatından sonra bile isminin iyi olarak anılmasından hoş bir duygu yoktur. Umarız ki bütün insanlar hem yaşadıkları dünyada hem de ölümden sonra iyi olarak anılırlar, güzel sözlerle hatırlanırlar.

Çok Yaşamak Elimizde Değildir Ama Adımızı Çok Yaşatman Elimizdedir Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz. 

5 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.