Çok Gezen mi Çok Okuyan mı Bilir Kompozisyon

Bu sayfamızda çok gezen mi bilir çok okuyan mı sorusunun cevabını vermeye çalışarak bu konudaki kompozisyon çalışmamızı paylaşacağız.

Bazı insanlar çok gezmeyi bazıları ise çok okumayı sevmektedir. Bu iki davranışın da kendi içerisinde ayrı güzellikleri olsa da konu bilgi olduğunda çok okuyanın daha çok bildiğini söylemek mümkündür.

Bir insan hayatı boyunca ne kadar çok gezerse gezsin bu o kişinin çok bilgili olacağı anlamına gelmemektedir. Ayrıca kişinin belirli bir süre içerisinde gidebileceği yerler de sınırlıdır. Ancak bir insan okumayı çok seviyor ise bu kişi her zaman yeni bilgiler edinecektir. Ayrıca çok okuyan kişi her kitapta farklı bir mekan ile karşılaşacak ve okuduğu bu mekanlar hakkında oraya gitmemiş de olsa bilgi sahibi olacaktır. Her kitabın insan için yeni bir hayat ve dünya olduğu unutulmamalıdır.

Bir insan çok öğrenmek istiyorsa çok gezmek yerine çok okumayı tercih etmelidir. Çünkü okumanın faydaları saymakla bitmeyecektir. Okumak kişinin hem duygu hem de fikir dünyasını zenginleştirir. Bu nedenle çok okuyan bilgi ile donanır ve çok gezenden çok daha fazla şey bilir.

Çok Okuyan mı Bilir Çok Gezen mi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

46 yorum

    • Çok okuyan bilir çünkü okuyan kişinin bilgisi artar biz bir münazara düzenledik ve kazanan takım çok okuyan bilir oldu .Benim öğretmenlerimde öyle diyor.

  1. Bence bu sorunun cevabı çok gezen bilir olmalı çünkü bir gezgin mesela yetmişten daha çok yer geziyor gördüğü bildiği ne varsa kitabına bir bir aktarıyor,bir de başka bir gezgin daha az yerleri gezmiş ama bilinmeyen,görülmeyen az nüfuslu yerleri gezmiş bunları da o kitabına bir bir aktarmış ve diyelim ki o kitabın ikisini de ben alıyorum ve okuyorum daha fazla bilgi sahibi oluyorum.Tabii kide bu benim kendi düşüncem.Siz neler düşünüyorsunuz?Umarım bir katkım olmuştur.

  2. Güzel bir yazı. Ayrıca bence çok gezen bilir neden çünkü gördüğümüzü unutmayız kolay kolay. Ama okuduklarımız çabuk gider akıldan.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.