Çocuklarla İlgili Kompozisyon

Çocuklar Hakkında Kompozisyon Örnekleri uzun Kısa, Çocuklar İle İlgili Kompozisyon

Onlar çocuklarımız. Herkesin özenle yetiştirdiği bahçesinde bir kış gününün ardından doğan güneşle birlikte yüzümüzü güldüren çiçeklerimiz. Çocuklar, dünyanın en güzel şeyi. Çocuklar mutluluk, çocuklar umut, çocuklar ne kadar yorgun olursak olalım evimize gittiğimizde yüzümüzü güldüren en değerli varlıklarımız.

Dünyanın en güzel duygusu bir çocuk sahibi olmak. Çocuk gibi düşünmek, çocuk gibi gülmek, bir çocuğu çok değerli bir cevheri işler gibi milim milim işlemek. Her şeyden daha fazla değer verilmelidir o masum varlıklara. Savunmasız, sizden yardım bekler gibi gözünüzün içine bakıp sevgi, şefkat bekleyen o minik yüreklere. Onlara verilen emek, onlara duyulan saygı ve kendilerine verilen emek inanın bir gün bir çiçek demeti verilir gibi sunulacaktır sizlere.

Dünyamız çok kötü, çocuklar çok masum. Her çocuk o kadar değerli ki tüm kötülüklerden, tüm olumsuzluklardan uzak tutulmak hepsinin hakkı. Hepsi bir gün büyüyecek. Bugün siz onlara ne verir, ne sunarsanız inanın yarın onlar da size aynı şekilde karşılık verecek. Ünlü bir düşünür der ki çocuklar yeni dökülmüş bir beton gibidir. Siz onların üstüne ne koyarsanız hepsinin izi kalır. Çocuklarımızı göklere çıkarmak da bizim elimizde erdemden uzak bireyler olarak yetiştirmek de. Bu sebeple tüm büyükler onlara olan davranışlarında çok dikkatli olmalıdır.

Bir toplumun aydınlık yarınlara ulaşması çocuklarını yetiştirme tarzına bağlıdır. Zaman çok çabuk geçer, o minicik yavrular geleceğin bireyleri haline geliverir. Biz yaşlanıp köşemize çekildiğimizde yeni çocuklar yetiştirecek olan bireyler onlar olur. Bu bir döngü, bu bir bayrak yarışıdır. Bu zincirin halkalarının kuvvetli olması bizlerin çocuklarımızı sağlıklı şekilde yetiştirmemize bağlıdır. Güneşli günler, yüzlerinde güneşler açan çocuklara bağlıdır. Tüm çocukları sevelim, dünyanın tüm çocuklarına ulaşıp onları kucaklamaya çalışalım. Çocuklar yarındır, geleceğimize sahip çıkalım. Tüm bunları yaparken içimizdeki çocuğu da unutmayalım. Ona ne kadar iyi davranır ne kadar uzun süre yaşatırsak hayatın tadına o kadar çok ulaşacağımızı da unutmayalım.

En Güzel Çocuklarla İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

19 yorum

  1. Hiç güzel değil…
    Ailen “çocuklar anlamaz, bilmez derken bile anlayabilmek ” onlarin bilmediği bir çok seyi bilmek belki seni hep küçük görmeleri ve daha bir sürü şey…..

    ” ilerde anlarsın” derler hep degilmi ? Peki ya onların anlayamadigi , sadece Çocuklukta anlaşılan şeyleri onlar bnasil anlayacaklar geriye giderekmi?

    … ……………. gerisini de siz getirin artık devamı var da su anda buraya yazmak zor oldugu icin…

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.