Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ocak 2018

Cildi Soğuktan Korumanın Yolları

Cildi soğuktan korumak için ne yapmalıyız? cildi soğuktan korumanın yolları? Cildi soğuktan korumak için krem, cildi soğuktan korumak için bitkisel çözümler.

Soğuk kış günleri yaklaştı. Artık ne zaman dışarı çıksak ve cildimiz -özellikle ellerimiz- soğuk havayla temas etse çatlıyor ve nem oranı düşüyor. Uzmanlar yaptığı açıklamalarda cildimizdeki nem oranının her mevsim farklı seviyelerde olduğunu, ancak özellikle kış mevsimlerinde cildimizdeki nem oranının oldukça düştüğünü belirtiyor. Cildimizde nem oranının düşmesi çatlaklara, küçük yaralara ve kurumalara neden oluyor.

Bu yüzden cilt bakımına soğuk günlerde daha fazla önem vermeliyiz. Ellerimizde, yüzümüzde ve dudaklarımızda kurumanın önlenmesi için su bazlı veya yağlı nemlendirici kremler kullanarak cilt kurumalarının önüne geçebiliriz. Cildimizi soğuktan ve rüzgarlı havalardan korumak için yapmamız gereken diğer küçük önlemler var. Her gün 10 dakika duş almak cildimizin nemlenmesi için çok önemli. Ancak bundan daha uzun süreli duş alırsak cildimizin nem oranı aksine düşebiliyor. Bu nedenle duşta fazla kalmamalıyız. Cildimizi temizlerken sabun, kolonya gibi maddelerle değil daha hassas temizleyicilerle temizlemeliyiz. Çünkü sabun gibi temizleyiciler vücudumuzu ve ellerimizi kuruttuğu için cildimize zarar verebilir. Bu küçük önlemlerle cildinizi soğuktan koruyabilirsiniz.Birkaç ay sürecek kış günlerini daha sağlıklı atlatmanız dileğiyle.

images-1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları