Çevrenin Korunmasında Yasalar Mı Yoksa Eğitim Mi Etkilidir Münazara

Çevrenin korunmasında yasalar mı yoksa eğitim mi etkilidir münazara hakkında bilgi kısaca

Çevre içinde yaşadığımız bir oluşum olarak çok büyük önem taşır. Bu nedenle çevrenin korunması da önem kazanır. Çevre koruma bilincinin oluşması için yasaların bu yönde düzenlenmesi gereklidir. Ancak yasalardan önce gelen bir nokta vardır ki o da eğitimdir.

Bir devlet çevrenin korunması konusunda ne kadar iyi yasalar oluşturursa oluştursun, o yasalara uyulmuyorsa yasaların hiçbir önemi olmaz. Yasalara uyulması ise eğitimle mümkündür. İnsanlar çevrenin korunması konusunda iyi bir eğitim almalı ve daha fazla bilinç kazanmalıdır. Yasalara ve kurallara uymayı sevmeyen bir toplum olan milletimiz de bu duruma en iyi örneklerden biridir.

Çevrenin korunmasında eğitimden sonra yasalar ön plana çıkmaktadır. Yasaların caydırıcı olması gerekmektedir. İnsanların caydırıcı yasalara gerçekten uyması için de az önce bahsettiğimiz gibi toplumun eğitilmesi şarttır. Parklara çimlere basmak yasaktır uyarısı konsa da insanlar bu konuda belirli bir bilinç düzeyine erişmemişlerse çimlere basacaklardır. Çevrenin korunması kişilere verilen eğitimle doğru orantılıdır.

Çevrenin Korunmasında Yasalar Mı Yoksa Eğitim Mi Etkilidir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

16 yorum

  1. BUGÜN TÜRKÇE ÖDEVİ VARDI MÜNAZZARA HAZIRLAYACAKTIN İKİ GURUBA AYRILDIK VE ÖĞRETMEN BİZE KONUYU VERDİ KONU ŞUYDU ÇEVRENİN KORUMASINDA YASAKLARMI ÖNEMLİ YOKSA EĞİTİMMİ DAHA ÇOK ÖNEMLİ OKUL VE ÇEVRE YAKINLARINDAKİ MAHHALE SAKİNLERİNE SORGUK VE %75 İ YASAKLAR DEDİ BENCEDE YASAKLAR SİZ NE DİYORSUNUZ :) :) :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.