Çevre Kirliliğinin İnsan Üzerindeki Etkileri Kısaca

Çevre Kirliliği İnsanları Nasıl Etkiler, Çevre Kirliliğinin İnsan Üzerindeki Etkileri Kısaca

Çevre kirliliği hem insan hem de doğadaki tüm canlılar için son derece tehlikelidir. Bu kirliliğin insan üzerindeki etkileri ise şu şekilde sıralanabilir:

– Çevredeki sular aracılığıyla doğada bulunan virüs, bakteri ve çeşitli kimyasal maddeler insan sağlığı açısında son derce tehlikelidir. Bunlar insan vücuduna geçtiğinde pek çok hastalığa yol açabilmektedirler.

– Hava kirliliği nedeniyle en fazla oluşan gazlardan olan sülfürdioksit solunum yolu problemlerini de beraberinde getirmektedir ve bu da bedenimizdeki akciğer dokusunda hasara sebep olmaktadır.

-Çocuklarda kurşun beyin zarlarına hasar verebilmektedir. Monoksitin ise sinir sistem üzerinde olumsuz etkileri vardır. Nitrojendioksit insanda nefes almayı güçleştirerek astıma sebebiyet vermektedir.

– Radyasyon insan vücudunu olumsuz etkilemekte ve bağışıklığı çökertmektedir. Bu da kanserli hücrelerin insan bedenine girmesine sebebiyet vermektedir.

Çevre Kirliği Hakkında Yazı İle İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

3 yorum

  1. Hic begenmedim karsima anaokulu seyini koymuşsunuz yani bebekler ne diyim ben size yani bu soruyu anaokuluna sorsak sizden daha becerikli cikar kesin odevlerini anneniz yapiyodur e belli zaten annenizin yaptigi becerememisisiniz kafadan sallamissin iste olursa olsun olmazsa olmasin nasilolsa kanicaklar ben senin bildigin narin kizlara benzemem

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.