Çevre Kirliliği İle İlgili Yazı

Çevre Kirliliği Hakkında Bilgi, Çevre Kirliliği İle İlgili Yazılar

Çevre kirliliği, doğal kaynakların yanlış ve aşırı kullanılması sonucu doğanın tahrip olmasıdır. İnsanların bilinçsiz tüketimi ve çevre kirliliğine sebep olur. Çevre kirliliği ile doğanın dengesi bozulur bu da pek çok olumsuz sonucu beraberinde getirir.

Çevre kirliliğinde birtakım yabancı maddeler hava, su ve toprağa karışır. Doğaya karışan bu kimyasal maddeler doğal dengeyi ve bitki örtüsünü bozar. Bu bozulma hem doğadaki canlılara hem de insanlara büyük zararlar verir. Doğanın dengesi bozulduğunda hiçbir doğal unsur görevini tam olarak yerine getiremez. Görevini tam olarak yerine getiremeyen bu unsurla sebebiyle dünya her geçen gün yaşanamaz hale gelir. Ekosistemin bozulması ile birlikte insanların yaşamı da tehlikeye girer.

 Çevre kirliliğinin nedenleri:

Farklı kaynaklar aracılığıyla doğaya karışan yabancı maddeler çevre kirliliğinin temel sebepleridir. Bu maddeler hava, su ve toprakta yüksek oranda bulunur.

Hava kirliliği, su kirliliği, toprak kirliliği, gürültü kirliliği ve radyoaktif kirlilik çevrece kirliliğinin başlıca türleridir.

Çevre Kirliliği İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

135 yorum

    • benim adım enes çevre kirliliği ile ilgili kısa bilgi için baktım beğendim. bunu youtube vlogumda kullanacağım ve çocuklara bundan sonra faydalı şeyler anlatacağım.

  1. WoW olmuş çok güzel beğendi arkadaş ben teşekkür eder biz sevdik bu internet sayfasını öneririm herkese tüm ben asila merhaba burdan selamlar herkesi =))

  2. Kabahatler kanununun 41.maddesinin 6.fıkrası gereği ve çevre insan sağliği için belediyeler tarafından çekilen sahipsız hurda araçlar ,ilgilileri tarafından alınmadığı gibi diğer kamu kurumlarınada yapılan yazışmalara rağmen ilgilenmemektedirler sözün kısacası bu araçlar belediyelerin hurdalık depolarında çürümektedirler sonuç olarak bunlara belediye olarak ne yapılabilir sizden bilgi alabilirmiyim.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.