Çevre İle İlgili Kompozisyon

Çevre Hakkında Kompozisyon Örnekleri uzun ve kısa, Çevre İle İlgili Kompozisyon

Çevre Kompozisyon

Çevre insanların hayatları boyunca yaşamlarını sürdürdükleri ve uyum sağlamaya çalıştıkları fiziki, sosyal ve kültürel ortamdır.  Bu ortam insanların pek çok açıdan etkileşim halinde bulundukları bir atmosferdir. Çevrenin özellikleri ve içinde bulunduğu şartlar tüm canlıları olduğu gibi insanları da pek çok açıdan etkisi altına alır.

İnsanın kendini geliştirmesinde ve kişilik özelliklerini kazanmasında çevre çok önemli bir etkiye sahiptir. Bunun için söylenmiş pek çok atasözümü de vardır. Kır atın yanında yatan ya huyundan ya suyundan, körle yatan şaşı kalkar, topalla gezen aksamak öğrenir atasözleri çevre ile etkileşime örnek gösterilebilecek atasözlerimizdir.

İçinde bulunduğumuz çevreyi iyileştirmek ya da yaşanılmaz bir yer haline getirmek biz insanların elindedir.  iz çevremizi temiz tutarak korursak çevremiz bir cennet bahçesine döner. Bununla birlikte çevremizi cehennem haline getirmek de yine bizlerin elindedir. Bu nedenle çevremizi korumak için gerekli önlemleri alarak çevre sorunlarına duyarlı olmamız gerekmektedir.

Çevremiz Konusunda Kompozisyon Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

33 Yorum Yapılmış “Çevre İle İlgili Kompozisyon

 1. arkadasler cok ozur diliyorum ama ben az once giris gelisme yazmisim ozur dilerim giris sonuc olaraj duzeltiyorum
  bu arada benin sonuclarim cok kisa oluyoo

 2. guzel ama giris ve gelisme birazcik uzun onun disinda cok guzel yazicam ama ins Halise hoca begenir ☺☺

 3. Çok güzel bir kompozisyon.
  Ama cehennem haline getirmekte bizim elimizde olan yere bence soyle tazilmalidir.
  Cok kotu hale getirmek de bizim elimizdedir olmasi gerekirdi.

 4. Teşekkür ederim, çok güzel olmuş ama biraz yazım hatası var yinede teşekkür ederim :) :) :)

 5. Çok saol 11 mart 2014 günü yani yarın 100 puanlık çevre ile ilgili kompozisyon yazacağız 1 ders saatinde :) yine teşekkür ederim :D

  1. bence fazla iyi bişey değil çünkü oretmeni kandırarak o 100 puanı alıyorsu yani bu siteleri fazla tafsiye etmem arkadaşla kendiniz yapacagınıza o siteden yapıyorsunuz ödevinizi güle güle.

Bir Cevap Yazın

Top