Cengiz Yasası’nın Belirlenmesinde Moğol Kültürünün Etkileri Nelerdir Sonuçları Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Bu yazımızda Cengiz Yasası’nın belirlenmesinde Moğol kültürünün etkileri nelerdir sonuçları arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Tarih boyunca birçok uygarlık uzun yıllar geniş coğrafyalar üzerinde hakimiyet kurmuştur. Cengiz Yasası da bu uygarlık kurma mücadelesi içinde ortaya çıkmıştır. Cengiz yaşadığı coğrafyayı en iyi analiz eden liderlerden biri olarak Cengiz Yasası denen bazı kurallar ortaya koymuştur.

Moğol kültürünün örfi, idari, siyasi, askeri, geleneksel ve görenek olarak bütün yazısız kurallarını analiz edip uygulamaya çalışan bir lider olarak Cengiz Han, ülkesinin ve devletinin payidar olmasında etkili olmuştur. Uzun yıllar süper güç olarak bütün  doğu ve batı coğrafyasını adeta ezerek gücünü göstermek istemiştir. Bu nedenle Moğol kültürü kendini göstermiştir.

2 yorum

  1. Cengiz Yasası’nın belirlenmesinde Moğol kültürünün etkileri olmasının nedeni Cengiz Han’ın Moğol olmasının büyük etkisi vardır. O coğrafyada yaşamış biri olarak oranın kültürünü yasalarında yansıtması normaldir.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.