Çanakkale Savaşı İle İlgili Kompozisyon

18 Mart 2015 tarihinde Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Gününün 100. Yılını törenle anacağız. Bu sayfamızda Çanakkale savaşı ile ilgili kompozisyon örneğimizi sizlerle paylaşacağız.

Çanakkale tarihin sayfalarında altın varaklarla yazılmış bir destan olarak durmaktadır. Çanakkale bir destandır çünkü bu savaş ve kazanılan bu zaferi anlatmak, Çanakkale ruhunu anlatarak yansıtmaya çalışmak öyle çabucak anlatılabilecek bir şey değildir.

Çanakkale’de dünyanın birçok yerinden gelerek karşılarına dikilmiş olan düşman güçlerine karşı kahramanca savaşmış olan Türk askerini saygı ve minnet ile ne kadar ansak da azdır. Bizler bugün rahatça uyuyabiliyor, rahatça bu topraklarda yaşamımıza devam edebiliyorsak bu tamamen Çanakkale’de canlarını feda etmiş olan şehitlerimiz sayesindedir.

Başta Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde eşsiz bir kahramanlık örneği sergileyen askerlerimiz bu savaşta inancın ve iman gücünün ne kadar önemli olduğunu tüm dünyaya kanıtlamışlardır. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünde bütün şehitlerimizi ve Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal’i saygı ile anıyoruz.

Çanakkale Ruhu ve Gençlik Konulu Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

20 Yorum Yapılmış “Çanakkale Savaşı İle İlgili Kompozisyon

Bir Cevap Yazın

Top