Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Mayıs 2017

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Nedir Tanıtımı

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Tanıtımı:

Bölümde Türk dilinin yapısı, Türk lehçeleri, bunların özellikleri ve gelişimleri üzedinde durulur. Çağdaş Türk edebiyatının bugünkü durumu ve eserlerini inceler. Bölüm mezunları öğretmen olabilirler. Kültür bakanlığında, Televizyon kanallarında görev alabilirler. Özel yeteneği olanlar gazete ve dergilerde yazarlık, editörlük yapabilirler.

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Nedir, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Ne İş Yapar, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Maaşları, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı İş İmkanları, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı İş Çalışma Alanları, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Mesleği Hakkında Bilgiler, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümünün Geleceği, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Tercih Edilir mi, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Tanıtımı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Mezunları Ne İş Yaparlar , Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı İş Bulma Durumu

> Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ÇTLEMUĞLA ÖĞRENCİSİ dedi ki:

    Muğla’da 2013 yılında 110 bin ile kazanmıştım. Bu dönem mezun oluyorum formasyonda okurken alıyoruz yani türk dili ve edebiyatı öğretmenliği okuyormuş gibi düşünebilirisiniz kendinizi. Formasyonu en düşük ortalamada ki insanlar bile aldı. Bu bölümü tercih ettiğim için gerçekten çok mutluyum pişman değilim kesinlikle . Okuması o kadar da zor bir bölüm değil gramer sevmeniz gerekmekte. İş ülkemizin her yerinde olduğu gibi öğrencide bitiyor. Tavsiye eder miyim eğer ben öğretmen olmak istiyorum, gramer konularını severim, puanım Türk Dili ve Edebiyatı kazanmaya yetmiyor yetse bile doğuya gitmek istemiyorum diyorsanız tavsiye ediyorum. Edebiyat bilgisi olarak onlar bizden daha iyiler fakat gramer olarak bölüm dışından bizim bugünkü kıpçak türkçesi dersimizi aldılar edebiyatçılar hepsi döküldü. Tercih sizin.

  2. faruk dedi ki:

    ben 225 lerdeyim ikinci ogretim ek yerlestirmeden ctrl gelirmi?

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları anneler günü mesajları