4:46 pm - Çarşamba Mart 22, 2017

Büyüklerimizin Neden Çoğu Zaman Dedikleri Doğru Çıkar Kompozisyon

Pazar, 2 Ekim 2016, 11:39 | Eğitim Dünyası | 8 Yorum

Büyüklerimizin Söylediklerinin Doğru Çıkmasının Sebebi, Büyüklerimizin Neden Çoğu Zaman Dedikleri Doğru Çıkar Kompozisyon

İnsan bazen kendisinden büyük olan kişilerin söylediklerini dikkate almaz hatta zaman zaman bu söylenenler kişinin canını sıkar ve çok saçma gelebilir. Ancak üzerinden zaman geçtikten sonra büyüklerin söylediği şeyler şaşırtıcı şekilde doğru çıkar.

Büyüklerin söylediği sözlerin doğru çıkmasına şaşırmamak gerektiğini kşi yaşı ilerledikten sonra anlar. Çünkü yaş tecrübe ile doğru orantılıdır ve kişinin yaşı ilerledikçe tecrübesi de artmaktadır. Bir insan yaşadığı müddetçe pek çok durum ile karşılaşır ve bunun sonuçlarını yaşayarak öğrenir. Bu nedenle büyüklerimizin söylediği şeyler daha önce kendilerinin başına gelmiş olan ya da yakından tanık oldukları şeylerdir.

Bir büyüğümüz bize bir konuda bilgi veriyorsa onun sözlerini dikkate almak gerekmektedir. Çünkü bunlar tecrübe ile öğrenilmiş şeylerdir. Bugün bizim yaşadıklarımızı onlar da bizim yaşımızdayken yaşamış ve sonuçları çok önceden görmüşlerdir. Bu nedenle her zaman büyükleri dinlemek gerekmektedir.

Büyüklerimizin Söyledikleri Neden Doğru Çıkar Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

8 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Büyüklerimizin Neden Çoğu Zaman Dedikleri Doğru Çıkar Kompozisyon"

 1. Reymisteryo dedi ki:

  Tam istediğim gibi hoca banada 100 verdi

 2. Babasmeey dedi ki:

  Okumadim ama yorumlara göre gayet güzel yazılmış benziyor

 3. vedat dedi ki:

  güzel

 4. Eylül Nisa dedi ki:

  Bence gayet güzel bir kompozisyon olmuş methettim yani…

Yorum Yazın