Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2018

Burçların Anlamları Nedir

Bütün Burçların Anlamları

Bugün sitemizde burç meraklılarına özel yazı hazırladık. İşte burçların anlamları;


KOÇ BURCUNUN ANLAMI

Koç’u temsil eden sembol boynuz figürüdür. Bu sembol cesaret ve atılganlığın temsilidir. Öncü ve lider özelliği taşıyan Koç burcu  Zodyak’ın ilk burcu olduğu için yeni başlangıçlar ve doğuma delalettir.

BOĞA BURCUNUN ANLAMI

Boğa burcunun sembolü boynuzlu çemberdir. Çemberle anlatılmak istenen boğa burcunun yaptığı her işte süreklilik arayan ve günübirlik hevesleri olmadığının göstergesidir. Sembolde ki boynuzlar ise dış dünyayla çok ilişkili olduğunu ve sevdiklerine olan bağını gösterir. Boğa için en önemli duygu dostluk ve sahiplenmektir.


İKİZLER BURCUNUN ANLAMI

Üstün zekalıların burçta daha çok yer aldığı gözlemlenmiştir. İkizler burcunun sembolü İkiz birer öğedir. İkizler burcunun çift karakterli ve zaman zaman dengesiz davranışları olsada  bazı konuları iki çerçeveden ele aldığı için daha mantıklı karar verir ve ayakları yere sağlam basar.

YENGEÇ BURCUNUN ANLAMI

Yengeç burcundan olanlar daha çok duygusallıkları ile tanınırlar. Yengeç’in duygusallığının nedeni diğer insanlara olan bağlılığıdır. Hem çevresindekilerin ruhunu kendi güzellikleriyle bağdaştırır hem de ihtiyacı olan enerjiyi ve sevgiyi sevdiklerinden alır.

ASLAN BURCUNUN ANLAMI

Enerjisini Güneş’ten alır. Liderlik özelliği taşıyan aslan Güneş’ten aldığı enerjiyi insanlara aktarmasıyla bilinir.

BAŞAK BURCUNUN ANLAMI

Merkür gezegeni tarafından yönetilir. Başak’ın düzen ve tertip burcudur. Başak sembolüne bakıldığı gibi her zaman düzenli ve dimdiktir. Başak’ın yükselişe ve başarıya giden yolda nasıl güçlü adımlar attığı ve dönem dönem durup kendine baktığı bilinir.

TERAZİ BURCUNUN ANLAMI

Terazi Dengenin ve adaletin simgesidir. Bu burçta bu simgeyi kendine sembol edindiğine göre bu özelliklere sahiptir. Terazinin kendine oldukça güveni vardır çok dirayetlidir etrafındakiler onun kolay kolay devrilemeyeceğine inanırlar.

AKREP BURCUNUN ANLAMI

Akrep burcu da temsil ettiği hayvanın özelliklerini taşır. Örneğin; Düşmanına karşı acımasızdır, size Dünya senin etrafında dönmüyor ifadesini kullanabilecek ender burçlardandır.


YAY BURCUNUN ANLAMI

Yay temsil ettiği bu burç içinde ok bulunduğu düşünülürse güveni ifade eder.. Yay ve ok arasındaki bu ilişki bu burçla diğer burçlar arasındaki ilişkiyi ifade eder. Herkesin Yay’ın yaşam anlayışından, özgüveninden öğreneceği birçok şey vardır.

OĞLAK BURCUNUN ANLAMI

İsmini aldığı hayvan gibi kararlı ve emin adımlarla hayatta yol alan Oğlakların bu sembolle ifade edilmesinin bir sebebi daha vardır. Oda şudur ki; Oğlak hayatını iki döneme ayırır ve genç oğlaklar ile yaşlı Oğlaklar arasında dağlar kadar fark vardır. Tamamen bir evre değişikliği yaşarlar.

KOVA BURCUNUN ANLAMI

Kova çok gizemli bir burçtur. Her an onda bir şeyler olduğunu hissedebilirsiniz. Bundan dolayı kova hiç durmayan bir deniz dalgası ile temsil edilmiştir.

BALIK BURCUNUN ANLAMI

Balık burcu sembolü köprüdür. Çünkü balık burçları etrafındakilere köprü kurmadan duramaz. İster konuşarak, ister hissederek ama mutlaka bi yolunu bularak diğer insanların ne yaşadığını, ne hissettiğini öğrenmek ister.

Burçların Anlamları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ebru dedi ki:

  Gündelik hayatta tercih ettiğimiz renkler hislerimizi ve davranışlarımızı kimi zaman olumlu kimi zaman da olumsuz yönde etkiliyor.

 2. eda dedi ki:

  Çok güzel burç anlamını öğrendim teşekkürler.

 3. ati dedi ki:

  yalan söylüyorsunuz

 4. Bahar dedi ki:

  Hiç güzel degil

  1. Anonim dedi ki:

   bence çok güzel

  2. Kafadar serpil dedi ki:

   Bence çok mükemmel burçların anlamı kısa olmuş güzel.

 5. Bozkurt Halil dedi ki:

  herkes bilsin beni birini çok sevdim am o beni bıraktı kendinize dikkat edin birine ağşıksanız güvenmeyin hemen

  1. bilge dedi ki:

   boooş ver erkekler ağlamaz takma kısmetin açılırsa gidersin

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları