Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Şubat 2018

Bugün Ülkemizde Nesli Tükenmiş Canlıların Yok Olma Sebepleri Neler Olabilir?

Bu yazımızda bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri neler olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkemizde de nesli tükenmiş canlılar bulunmaktadır. Nesli tükenmiş canlıların türlerinin artık yeryüzünde yer almamasında biyolojik ve coğrafik nedenler bulunmaktadır. Bir neslin devam etmesinde sağlıklı bir tür geçişi sağlanmalıdır. Bunun için de coğrafik şartların bozulmaması gerekir.

Ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri doğal afetler, savaşlar, coğrafik şartlar, iklim değişiklikleri, mevsim geçişleri çevre sorunlarının yaşanması, imar ve iskan politikaların yanlış uygulanması, kaçak avlanma, hayvanlara zarar verme, bitkilere zarar verme gibi nedenlerden dolayı canlıların nesli tükenmiştir. Genelde bir neslin ortadan kalkması doğal afetlerle açıklanmaktadır. Bu nedenle nesillerin tehlikede olması çevre sorunlarından da kaynaklanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. şehnaz dedi ki:

    Arkadaşlar bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri nelerdir ? Ben oldum olasıya dinazor gibi hayvanların artık neden varlığını sürdürmediklerini merak ederdim.

  2. çiğdem dedi ki:

    Bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri nedir ben hep eskiden olan şimdi olmayan mesela dinazor gibi hayvanların artık neden olmadığını merak ederim.

Yorum Yaz