Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralaması 2017

2017 Yılında Üniversite bölüm tercihi yapacak olan ve Boşnak Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için Boşnakça Taban ve Tavan puanları ile Boşnak Dili ve Edebiyatı 2016 YGS LYS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını bir araya getirdik … Bu puanlar 2016 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2017 YGS ve LYS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar . 2016 2017 Boşnak Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şöyle :

ÜNİVERSİTE ADI BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
EN
KÜÇÜK
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
Trakya Üniversitesi (Edirne) Boşnak Dili ve Edebiyatı 21 21 DİL-2 228,36302 65.000 335,59493

Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları 2016 2017, Boşnak Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası 2016 2017, Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Olan Üniversiteler, Boşnakça Puanı 2016, Boşnak Dili ve Edebiyatı Puan Türü, Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, Boşnak Dili ve Edebiyatı Kontenjanları 2016 2017

10 Yorum Var. Siz de Hemen Yorumunuzu Yazabilirsiniz!

 • yagmur

  bu bölümü yazarken bir daha düşünün derim arkadaslar.çünkü gereksiz bir bölüm dilde secenek cok bu bölümü tercih ederken kendınızı yakmaın benden büyük tavsiyesidir.

  • Ozan

   ilk bakışta evet gereksiz gibi gözüküyor ancak Boşnakça Sırpça ve Hırvatça aynı dil. Yugoslavya dağılınca bu ülkeler kendi adlarıyla dili tekrar isimlendirdiler. Yani boşnakça öğrendiğiniz zaman aynı zamanda Hırvatça ve Sırpça da öğrenmiş oluyorsunuz. böyle düşünüldüğünde birçok dilden daha fazla geçerliliği olduğu anlaşılıyor.

   • istanbulu dinliyorum..

    arkadaş eksik yazmış. eski Yugoslavyaya bağlı cumhuriyetlerden olan makedonya, kosova, karadağ ve slovenyada da bu dil konuşulup anlaşılabiliyor. cünkü o zaman bu ülkelerin ana dili idi. sadece 3 ülkede değl 7 ülkede bu dil kullanılıyor. ilgilenenlerin dikkatine..

  • istanbulu dinliyorum..

   evet dört yıllık, ayrıca öğrenciler bir sene mevlana programı ile yurt dışına gönderiliyor. birde bildiğim kadarıyla çift anadal programı ile başka bir bölüm daha okuyup iki diploma alma şansı var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.