Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

En Faydalı Çözüm Olarak Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

Kış ayları yaklaşıyor ve hava sıcaklıkları gittikçe düşüyor. Mevsim değişiklikleri insanlarda nezle ve grip hastalıklarının da çoğalmasına neden oldu. Bu hastalıklarda insan için en dayanılmaz olanıysa boğaz ağrıları. Bu ağrılar insanda yutak bölgesindeki iltihaplanma sonucunda oluşur. Öksürük, ses kısıklığı ve yutak bölgesinde yutkunurken ağrıya neden olur. Ayrıca bu iltihaplanma zamanla ateş yükselmesine ve nefes kokmasına da sebep olabilir.

Nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların belirtisi olarak boğaz ağrısı kendisini gösterir. Boğaz ağrısının önlenmesi için bu iltihaplanmanın da önlenmesi gerekir. Bu yüzden hastalığınız boyunca bol bol su için. Bitki çayları kullanın. Mukusun yumuşaması için ılık suyla birkaç kere gargara yapın. Mevsime uygun kıyafetler tercih edin. Çok kalın veya çok ince olmasın. Boğaz pastilleri veya spreylerle boğaz ağrısını hafifletmek mümkündür.

boğaz ağrısıBoğaz ağrısı sırasında katı yiyecekler tüketmek bir işkencedir. Bu durumlarda devreye çorbalar girer. Özellikle tavuk suyu çorbası vitamin açısından zengin olduğu için tercih edilebilir. Boğaz ağrısına iyi gelir.

Bu dönemde sigara yutakta iltihaplanma ve tahrişi arttıracağından kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bal ve limonu sıcak bir suyla birlikte karıştırın ve için. Bal mukozayı yumuşatır, limon vitamin açısından zengindir, balgamın atılmasına da yardımcı olur.

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Şeyler Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.