5:49 pm - Cumartesi Aralık 3, 2016

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Nedir Tanıtımı

Pazar, 14 Ağustos 2016, 12:47 | Güncel | 96 Yorum

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Tanıtımı:

Biyomedikal cihaz teknolojisi programının amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakın ve onarımları alanında çalışacak ara elemanları yetiştirmektir. Biyomedikal cihaz teknolojisi programına girmek isteyenlerin fen bilimlerine ve özellikle fiziğe ilgi duymaları, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip, insanlara yardım etmekten hoşlanan, sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenir.

Programın Amacı: Biyomedikal cihaz teknolojisi programının amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakım ve onarımı alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Biyomedikal cihaz teknolojisi programında matematik, fizik, kimya gibi temel bilim dersleri, elektrik devreleri, biyofizik, biyokimya, biyomedikal teknoloji, fizyoloji, genel tıp cihazları ve X-Ray cihazları gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler:Biyomedikal cihaz teknolojisi programına girmek isteyenlerin temel bilimlere ve özellikle fiziğe ilgi duymaları, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip, insanlara yardım etmekten hoşlanan, sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Biyomedikal cihaz teknolojisi programını bitirenlere “Biyomedikal Cihaz Teknikeri” ünvanı verilir. Biyomedikal cihaz teknikeri, tıpta ve biyolojik bilimler alanında kullanılan alet ve cihazları, şemalarına uygun olarak yerlerine monte eder, sürekli bakımını yapar, arıza olunca yerini saptar ve onarır.

Çalışma Alanları:Biyomedikal cihaz teknikerleri, resmi ve özel hastanelerde, dispanserlerde ve laboratuvarlarda görev alabilirler.

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Nedir, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Ne İş Yapar, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Maaşları, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi İş İmkanları, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi İş Çalışma Alanları, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Mesleği Hakkında Bilgiler, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümünün Geleceği, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Tercih Edilir mi, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Tanıtımı, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Mezunları Ne İş Yaparlar , Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi İş Bulma Durumu

> Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

 2017 YGS Soruları ve Yorumlar İçin Tıkla

96 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Nedir Tanıtımı"

 1. fatmanur diyor ki:

  Bu bolumu kazanmak zormudur? Maaşı ne kadardir

  • Furkan Çağlar diyor ki:

   Hayır kesinlikle zor değil hatta tam tersine,çok kolay bir bölüm, sadece matematik bilgisine sahip olman lazım

 2. Serkan diyor ki:

  Süleyman Demirel Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Biyomedikal Cihaz Teknolojisini kazandım.
  Çok isteyerek tercih ettiğim ve geleceğin meslekleri içerisinde yer alan bir bölüm.
  DGS ye başladım aynı zamanda.
  Bu arada kızlara uygun bir meslek seçmelerinde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Yorum Yazın

Yararlı Bağlantılar