Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Aralık 2017

Bitki Ve Hayvanların Köken, Dağılım, Yapı, Gelişim, Büyüme Ve Üremelerini İnceleyen Bilim Dalı Nedir

Bu yazımızda bitki ve hayvanların köken, dağılım, yapı, gelişim, büyüme ve üremelerini inceleyen bilim dalı nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Canlıları inceleyen bilim dalları bulunmaktadır. Canlıların iç yapısını ve çevreyle olan etkileşimlerini inceleyen bilim dalları canlıları bütün yönleriyle ele almaktadır. Birçok bilim dalı ana bilim dalına bağlı olarak çalışmaların ve araştırmaların yapılmasında etkili olmaktadır. Canlılar köken, dağılım, yapı, büyüme, gelişme ve üreme olarak incelenmektedir. Farklı yönlerinin incelenmesi farklı bilim dallarıyla mümkündür.

Canlıların bitki ve hayvanlar olarak köken, dağılım, yapı, gelişim, büyüme ve üremelerini inceleyen bilim dalı biyolojidir. Biyoloji, canlıların incelenmesinde önemli bir bilimdir. Biyoloji ile birlikte genetik, anatomi, çevre bilimi gibi disiplinler de bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Sevda dedi ki:

  Varsa vaaaaar yani.Banane niye söylüyosunki hıh😕😕😕😕

  1. Anonim dedi ki:

   Girme ozaman

 2. Sevda dedi ki:

  Dersin varsa var

 3. Sevda dedi ki:

  Dersin varsa var😕

 4. Esila dedi ki:

  Dersim varrr

 5. metin dedi ki:

  İlk kez biyoloji dersi görmeye başladığımızda ne anlama geldiğini çok merak etmiştim sonradan öğrendim ki bitki ve hayvanların köken, dağılım, yapı, gelişim, büyüme ve üremelerini inceleyen bilim dalıymış.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları