Bitki Ve Hayvanların Köken, Dağılım, Yapı, Gelişim, Büyüme Ve Üremelerini İnceleyen Bilim Dalı Nedir

Bu yazımızda bitki ve hayvanların köken, dağılım, yapı, gelişim, büyüme ve üremelerini inceleyen bilim dalı nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Canlıları inceleyen bilim dalları bulunmaktadır. Canlıların iç yapısını ve çevreyle olan etkileşimlerini inceleyen bilim dalları canlıları bütün yönleriyle ele almaktadır. Birçok bilim dalı ana bilim dalına bağlı olarak çalışmaların ve araştırmaların yapılmasında etkili olmaktadır. Canlılar köken, dağılım, yapı, büyüme, gelişme ve üreme olarak incelenmektedir. Farklı yönlerinin incelenmesi farklı bilim dallarıyla mümkündür.

Canlıların bitki ve hayvanlar olarak köken, dağılım, yapı, gelişim, büyüme ve üremelerini inceleyen bilim dalı biyolojidir. Biyoloji, canlıların incelenmesinde önemli bir bilimdir. Biyoloji ile birlikte genetik, anatomi, çevre bilimi gibi disiplinler de bulunmaktadır.

16 yorum

  1. İlk kez biyoloji dersi görmeye başladığımızda ne anlama geldiğini çok merak etmiştim sonradan öğrendim ki bitki ve hayvanların köken, dağılım, yapı, gelişim, büyüme ve üremelerini inceleyen bilim dalıymış.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.