Birlik ve beraberlik kompozisyon

Birlik ve beraberlik hakkında yazı. Birlik ve beraberlik kompozisyon

Bu yazı ile siz okuyucularımızı birlik beraberlik konularını içeren bir yazı sunacağız. Günümüzde mühim bir yerde bulunan birlik ve bütünlük kavramları bireyleri birlikte tutan başlıca öğelerdendir. Birlik ve bütünlüğün sayesinde zor durumlar daha kolay atlatılır ve başarı yolunda daha hızlı ilerlenir.

Birlik ve beraberlik hislerini bulunduran insanların arasından savaşlar, kırgınlıklar veya huzursuz bir ortam olmaz. Onun yerine yardımlaşma hakim olur. Mesela gece yarı kavga etmekte olan iki insani gören bir genç dayanamayıp yanlarına gider ve kavgayı bitirmek için uğraşır. O sırada gencin başına kötü bir şey de gelebilir ancak o bunu bir an bile düşünmeyip kavgaya müdahale eder ve içindeki birlik, beraberlik hislerini sergileyerek kavgayı bitirmeye çabalar.

Birlik ve beraberlik hiç bir zaman insana zarar getirmez. Biz aynı topraklarda büyüyüp yetişmiş insanlarız ve kendi içimizde çatışmaları, kavgaları bırakmalıyız. Vatanı bölmek için uğraşan düşmanlarımıza uymayıp birlik ve bütünlük içinde yaşamımızı sürdürmeliyiz. Unutmamalıyız ki bu vatan hepimizindir.

Birlik ve beraberlik kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

8 Yorum Yapılmış “Birlik ve beraberlik kompozisyon

  1. çok güzel hoca yazılıyapacaktı kompozisyon yazındiye gizlice minebookumu aldım baktım za za!!!!

Bir Cevap Yazın

Top