12:12 pm - Cuma Mart 24, 2017

Birleşmiş Milletler Evrensel Tüketici Hakları Bildirgesi ile İlgili Kompozisyon

Pazar, 25 Eylül 2016, 22:32 | Öğrenciye Bilgiler | 7 Yorum

Birleşmiş Milletler Evrensel Tüketici Hakları Bildirgesi ile İlgili Kompozisyon Örneği Kısa

Birleşmiş milletler evrensel tüketici hakları bildirgesinde herkesin sahip olduğu doğuştan haklar yer almaktadır. Temel ihtiyaçların karşılanması, sağlık ve güvenlik, bilgi edinme, eğitilme, zararların giderilmesi, sağlıklı çevrede yaşama, ekonomik çıkarların korunması, seçme, temsil edilme, örgütlenme, ses duyurma hakları bu hakların başlıkları olarak sayılabilir.

Ülkeler bu maddeleri kendi kültürleri kapsamında yeniden düzenlerler fakat her türlü uygulamalıdırlar. Türkiye’de bunu güncelleştirmek için hala çabalanmaktadır.

Bu haklar insanlara bahşedilmiş haklar olarak görülmemelidir. Bunlar her insanın insanlık onuru gereği doğuştan sahip olduğu haklardır. Bu hakları kimse insanlara vermemiştir sadece duyulması sağlanmıştır. İnsan haklarının parçası olarak geçmektedirler.

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Birleşmiş Milletler Evrensel Tüketici Hakları Bildirgesi ile İlgili Kompozisyon"

 1. deniz dedi ki:

  sağ olun iyi ki varsınız tşkr drm thank you

 2. gizem dedi ki:

  ben de teşekkür ederim ama biraz anlatım bozukluğu var sanki bir de anlamını bilmediğim kelimeler mesela örgüt ,temsil etme gibi ben de yusuf arkadaşıma katılıyorum

 3. ibrahim dedi ki:

  güzel haklısın kardeş

 4. Melis dedi ki:

  Niçin kısa yazı yazılmıyor ?

 5. Yunus dedi ki:

  sağolun varolun

Yorum Yazın