Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2019

Bir Yerin Boylamı O Yerin Hangi Özelliğini Etkiler?

Aşağıda bir yerin boylamı o yerin hangi özelliğini etkiler kısaca olarak ele alacağız.

Enlem ve boylamlar dünyayı enine ve boyuna çizdiği varsayılan varsayımsal çizgiler olarak bilinmektedir. Bir yerin boylamı coğrafik olarak o yerde bazı etkilerin oluşmasında etkili olmaktadır. Boylam hesaplamalarında başlangıç noktasına göre bazı yerel saat farklılıkları ortaya çıkmaktadır.

Bir yerin boylamı o yerin yerel saat özelliklerini etkiler. Boylam farkına göre her dört dakika için ileri ve geri saat hesaplamaları yapılmaktadır. Coğrafi konumuna göre bir yerin matematiksel konumu hesaplandığından doğu ve batı arasındaki yerel saat farkının boylama göre değiştiği görülmektedir. Boylam olarak doğu ve batı yönlerinde boylamlar diğer adıyla meridyenler bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. merve özkaynak dedi ki:

  Merhabalar bu bilgi harbiden dikkat çekici, hemen yazıyorum Bir Yerin Boylamı O Yerin Hangi Özelliğini Etkiler? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

 2. sebile ölmez dedi ki:

  eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Bir Yerin Boylamı O Yerin Hangi Özelliğini Etkiler? mükemmel olmuş, bu arada Kilis güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

 3. duygu köseoğlu dedi ki:

  bizim hoca çok beğendi, Bir Yerin Boylamı O Yerin Hangi Özelliğini Etkiler? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

 4. başak karahan dedi ki:

  Selamlar ödev sitesi yeminle dikkat çekici, sağ olun Bir Yerin Boylamı O Yerin Hangi Özelliğini Etkiler? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz