Bir Hatayı iki Defa Tekrar Etmeyen En Mükemmel İnsandır

İnsanoğlu hayatı boyunca birçok hata yapar, yaptığı hatanın bazen farkına varırken bazen de bu hatayı fark etmeyerek aynı şekilde tekrarlamaya devam eder. Ancak en kusursuz insan yaptığı hatanın farkına vararak aynı hatayı yeniden yapmayan kişidir.

İnsanoğlu bazen davranışlarını düşüncesizce gerçekleştirir bazen de istemeden kötü davranışlarda bulunur u davranışlar insanın yaşamında hatalarla karşılaşmasına sebep olur. Önemli olan hata yapmak değil yapılan hatayı ikinci kez tekrar etmemektir. Çünkü insan kusursuz bir varlık değildir. Bu nedenle doğması, yaşaması ve ölmesi kadar hata yapması da normaldir.

Akıllı ve mantıklı kişiler yaptıkları hatayı bir kez daha tekrarlamazlar. Bu insanlar yaptıklarından ders alarak davranışlarını düzeltir ve ikinci defada doğru yolu seçmeyi bilirler. Bu nedenle kişi hatalarından ders almalı ve bu hataları tekrar etmemeye özen göstermelidir.

Bir Hatayı iki Defa Tekrar Etmeyen En Mükemmel İnsandır Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.