Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var İle İlgili Kompozisyon

 

İnsanlar sınırsız güce sahip değildirler bu nedenle de her işi tek başlarına yapamayabilirler. Kimi işlerin altından tek başına kalkarken bazı işlerin altından ise güçleri yetmediğinden dolayı tek başlarına kalkamazlar. Bu sebepten dolayı da çevrelerindeki insanlardan yardım isterler.

etkili-takımlar-2-300x225Büyüklerimiz yani atalarımız hayat deneyimlerinden yola çıkarak yardımlaşma sonucunda işlerimizin altından daha hızlı ve kolay bir şekilde kalkabilmemizin yollarını bize gösterirler. Böylece atalarımız birlik ve beraberliğin önemli olduğu az çaba ve az zaman harcayarak bir çok işin yapılabileceğini bizlere anlatmıştır.

Bu konuda küçük bir örnek verecek olursak; bir öğrenci fizik dersinde başarılı iken tarih dersinde başarılı olmayabilir. Bu öğrencinin başka bir arkadaşı da fizik dersinde başarısız iken tarih dersinde başarılı olabilir. Bu durumda da birbirleri ile yardımlaşarak eksik oldukları konularda birbirlerine yardım edebilirler. Çünkü yardım aynı zamanda kişiler arasındaki iletişimin sürekli ve sağlıklı bir şekilde olmasını sağlamaktadır.

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var Kompozisyon Örnekleri Hakkındaki Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bizlerle Paylaşın.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.