Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Nisan 2017

Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Bölümü Nedir Tanıtımı

Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Bölümü Tanıtımı:

Bilgisayarlı muhasebe ve vergi uygulama programının amacı, işletmelerde muhasebe ve muhasebecilik mesleğinde bilgisayar kullanacak elemanları yetiştirmektir. Mezunlar vergi dairelerinde, kamuya veya özel sektöre ait kuruluşların muhasebe ve vergi birimlerinde görev alabilirler.

Programın Amacı: Bilgisayarlı muhasebe ve vergi uygulamaları programının amacı, işletmelerin muhasebe birimlerinde işlemleri bilgisayarla yürütecek elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Bilgisayarlı muhasebe ve vergi uygulamaları programında işletme, muhasebe, ticaret hukuku, organizasyon ve idare, maliyet muhasebesi ile yoğun olarak bilgisayar dersleri okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Bilgisayarlı muhasebe ve vergi uygulamaları alanında çalışmak isteyen kimselerin matematik ve mantık konularında başarılı, belleği güçlü, ayrıntılar üzerinde uzun süre dikkatle çalışabilen, sorumluluk duygusu güçlü kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Bilgisayarlı muhasebe ve vergi uygulamaları programını bitirenlere “Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Meslek Elemanı” ünvanı verilir. Bilgisayarlı muhasebe ve vergi uygulamaları meslek elemanları çalıştıkları kurumlarda vergi ve muhasebe kayıtlarını bilgisayarlara kaydederek istenen verilerin kısa zamanda elde edilmesini sağlarlar.

Çalışma Alanları: Mezunlar vergi dairelerinde, kamuya veya özel sektöre ait kuruluşların muhasebe ve vergi birimlerinde görev alabilirler.

Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Nedir, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Ne İş Yapar, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Maaşları, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama İş İmkanları, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama İş Çalışma Alanları, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Mesleği Hakkında Bilgiler, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Bölümünün Geleceği, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Bölümü Tercih Edilir mi, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Tanıtımı, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Mezunları Ne İş Yaparlar , Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama İş Bulma Durumu

> Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Bahadır dedi ki:

  248 puanla alan yer varmı

  1. Nesli dedi ki:

   Hiç tavsiye etmiyorum bi geleceği olmayan bölüm. Okudum okumayanla aynı maaşı alıyorum çaycı lık yap temizlik yap amele bi bolum

 2. emin yıldız dedi ki:

  maaşı ne kadar?

 3. Samet dedi ki:

  geçen seneki kontenjanı teknik liselerden gelenlermi doldurdu ben düz lise mezunuyumda bu bölümü yazmayı düşünüyorum sizce yazmalımıyım

 4. gülsüm dedi ki:

  buradan mezun olanlar nerde çalişiyorlar ne iş ypyrlar

  1. demet dedi ki:

   her yerde calısabılır. sırket , hastane , özel iş yerleri muhasebecıde her yerde para konusunun oldugu tum ış alanlarında.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları miraç kandili mesajları