8:27 pm - Pazartesi Mart 27, 2017

Bayramların Önemi İle İlgili Kompozisyon

Perşembe, 22 Eylül 2016, 19:24 | Sizden Gelenler | 4 Yorum

Bayramların önemi ile ilgili kompozisyon hakkında bilgi kısaca

Bir millet için çok büyük önem taşıyan bayramlar, belirli günlerin anılması, kutlanması ve yaşatılması için en etkili yoldur. Bir toplumun her ferdinin bayramlara ve kutlamalara katılması, bayram coşkusunu içinde yaşaması bu nedenle çok önemlidir. Milli kültür bu şekilde korunabilir.

Ülkemizde milli ve dini olmak üzere iki farklı bayram türü her yıl kutlanmaktadır. Milli bayramlarımız ülkenin kurulduğu tarihten itibaren ülkemiz için büyük önem taşıyan günlerin kutlandığı bayramlardır. Bu nedenle de devlet eliyle resmi olarak kutlamalar yapılır. Cumhuriyetin nasıl elde edildiğinin hatırlanması ve devam ettirilmesi açısından milli bayramlar büyük önem taşır.

Dini bayramlarımız olan Ramazan ve Kurban bayramları ise İslam dini için önemli olan günleri temsil etmektedir. Dini bayramlarda insanlar yakınları, sevdikleri, büyükleri ve küçükleri ile bir araya gelerek bayram sevincini, birlik ve beraberliğini yaşar. Toplumun fertlerini, sevenleri bir araya getiren bu bayramlar insan ilişkilerinin güçlenmesi açısından oldukça önemlidir.

Bayramların Bizim İçin Önemi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Bayramların Önemi İle İlgili Kompozisyon"

  1. Melisa dedi ki:

    Teşekkür ederim bayramlarımızı seviyorum beğendim.

  2. melike başıbüyük dedi ki:

    teşekkürler

  3. melike başıbüyük dedi ki:

    çok ama çok teşekkür ederim

Yorum Yazın