Bayram Konulu Kompozisyon Örnek

Bayram konulu kompozisyon örnek hakkında bilgi kısaca

Ülkemizde bayramlar önemli bir değerdir. Genellikle neşeli bir hava hakimdir. Bayramlarımız dini bayramlar ve resmi bayramlar olmak üzere ikiye ayrılır.

Resmi bayramlar devlet ile ilgili önemli günlerde, devlet tarafından düzenlenen törenlerle kutlanır. Resmi bayramlarda okullarda ve diğer bazı kurumlarda resmi törenler yapılır ve o bayram gününün önemini anlatan konuşmalar yapılır. Bu şekilde milli birlik ve beraberliğimizin kuvvetlenmesi amaçlanır. İkinci bayram türü olan dini bayramlar da İslam dininin emrettiği bayramlardır. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere iki dini bayramımız vardır. Dini bayramlarımızda İslam dininin tavsiye ettiği hayırlar yapılır, fakirler sevindirilir, büyükler ziyaret edilir, küs olanlar barışır. Dini bayramlar da milletin birlik ve beraberliğini koruyan ögelerdendir.

Resmi ya da dini bayramlar ülkemizde büyük sevinçle karşılanır. İnsanlarda coşku havası hakim olur. Bayramlar bizi bir araya getiren değerlerimizdir ve bu nedenle bayramlara katılım sağlamalı, bayramları olması gerektiği şekilde geçirmeliyiz.

Bayram Konulu Kompozisyon Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

8 yorum

  1. bayramla ilgili kompozsiyon kısa ve güzel olmuş tam istediğim gibi, yine sayenizde ödevim bitti. faydalı oldu benim için puanım yüz tam puan size. :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.