6:08 pm - Pazar Mart 26, 2017

Başarılı Olmak İçin Zeka mı Önemlidir Çalışmak mı

Pazartesi, 19 Eylül 2016, 19:42 | Eğitim Dünyası | 1 Yorum

Bu sayfamızda başarılı olmak için zeka mı yoksa çalışmak mı önemlidir sorusunun cevabını vererek bu konudaki münazara görüşümüze yer vereceğiz.

Hayatta her insan başarılı olmak ister, başarılı olmak içinse insan hem zeki hem de çalışkan olmalıdır. Ancak bu iki durum kıyaslandığında bizce çalışkan olmak başarılı olmada daha önemli bir etkendir.

Bir insanın zeka seviyesi çok yüksek olabilir ancak kişi eğer bu zekayı olumlu yönde kullanmıyorsa bu onun başarılı olacağı anlamına gelmez. Dünyada seri katillerin zeka seviyeleri incelendiğinde bu kişilerin oldukça zeki insanlar oldukları görülmektedir. Yani zekanın başarı için kullanılması kişinin kendi elinde olan bir durumdur. Bu zeka olumlu yönde kullanılmadığında başarıdan söz etmek mümkün değildir. Ancak çalışkan olan insanın hayattaki amacı her zaman başarılı olmaktır.

Çalışmayı seven insan hayatta her zaman amacına ulaşmak için emek verir ve verilen bu emeğin karşılığını da başarı olarak alır. Bu sebeple başarılı olmada zekadan çok çalışkan olmak önem taşımaktadır.

Başarılı Olmak İçin Zeka mı Önemlidir Çalışmak mı Münazara Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Başarılı Olmak İçin Zeka mı Önemlidir Çalışmak mı"

  1. Berrin Demir dedi ki:

    Bence çalışmak çünkü herkesin ileri derece zekası yok ankaralı cumhuriyet ortaokulu okul 1.si ve 3.si gibi.

Yorum Yazın